Çocuk Gelişimi Uzmanı Öğretmeni Maaşları

Çocuk Gelişimi Uzmanı Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Çocuk gelişimi uzmanı maaşları haberimizde detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aile ve Politikalar Bakanlığında görev yapan memurlar hakkında maaş bilgisini vereceğiz. Ülkemizde son yıllarda popüler meslekler arasında yerini alan çocuk gelişimi bölümüdür. Meslek yüksek okulu ve fakültelerin ilgili bölümlerinde görülen bu bölümünün kamu atamaları olduğu gibi özel sektör de iş imkanı oldukça geniştir. Özel kreşler, rehabilitasyon merkezleri bunların başında gelmektedir. İş imkanı bulma konusunda KPSS atamaları bekleyen adayların ortalama 80 ile 85 puan aralığında iş başı yaptığını belirtebiliriz. Kamu kurumları çalışma sırasında ilk başı Aile ve Politikalar Bakanlığı çekiyor. Yine bu bakanlığa bağlı olan Çocuk Esirgeme Korumu, Halk Eğitim Merkezi gibi bir çok kamu kurumda görev yapabiliyor. Adından da anlaşılacağı gibi çocukları eğitimi ve gelişiminden sorumlu kişidir. Çocuk gelişimi ve eğitimi alanı maaşları hakkında bilgiyi en aşağıda yer alan tablodan öğrenebilirsiniz. 2 yıllık çocuk gelişimi bölümü maaşları lisans göre aylık 500 TL ile 1000 TL fark bulunmaktadır. Bu farkta çalışma alanına göre değişmektedir.

Öğretmen atamaları genellikle Şubat ayında gerçekleşiyor. Senelik 100 civarında kamu ataması yapılırken, bölüm mezunları yıllar geçtikçe büyüyor. Puanları 80 ile 85 KPSS ataması yapılmaktadır. Aşağıda lisans çocuk gelişimi ve eğitimi maaşları hakkında bilgi verilmiştir. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. (Bekar personele göre gösterilmiştir.) Temmuz 2016 maaşları günceldir.

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Lisans kamu çalışanı en düşük maaşıdır. Dil tazminatı vs. eklenmemiştir.

Çocuk Gelişimi Uzmanı Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2985 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

90 TL (%3) (Ocak 2017)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3075 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap