Devlet Hava Meydanları Maaşları

Devlet Hava Meydanları Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlet Hava Meydanları Maaşları hakkında ki bilgi ve detayları aktaracağız. Halk arasında hava meydanları kısa adıyla DHMİ olarak bilenen kurumda işçi ve memur maaşları konusunda bilgilendirme yapacağız. Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan kurum hava alanında görevlerin icra eder. Ülkemizde 51 tane hava alanı vardır. Bunların hepsinde de bu kurum varlığını sürdürmektedir. Kurumunda çalışma sistemi 24 saat esastır. Memurlar sabah 8 akşam 5 olarak da çalışsa da bazı birim işçileri, itfaiye ve hava trafik kontrolörü gibi kritik görev icra eden personeller vardiyalı çalışır. Çalışan sayısı konusuna baktığımız zaman Türkiye’nin her yerinde yaklaşık 10 bin kişi istihdam ediliyor. Burada vermiş olduğumuz sayı kadrolu personel + sözleşmeli personel olarak kısımlandırılır.  Kurumun en yoğun çalışma bölgesi İstanbul – Ankara – İzmir – Adana geliyor. Kurumun kendi içerisinde bir çok birimi mevcuttur. Burada çalışma kadrosu da oldukça geniştir. Mühendis, tekniker, teknisyen, büro görevlisi, itfaiye eri, saha şefi, hava trafik kontrolörü gibi sıralayabiliriz.

Kurum içi dhmi arff maaşları günümüz şartlarına göre oldukça iyidir. Devlet Hava Meydanları Çalışanları yakın zamanda sendikaya geçiş yaptı ve sonuç itibariyle Ocak 2016 itibariyle maaşlarına ek olarak 300 TL ile 600 TL arasında zamlar yansıdı.  Dışarıda aynı işle meşgul olan güvenlikler DHMİ oldukça dolgun maaş almaktadır. Dhmi güvenlik maaşları 2250 TL ile 3000 TL arasındadır. En yüksek maaşı alan kişi güvenlik amiri olarak adlandırabileceğimiz kişilerdir.

Dhmi işçi maaşları sözleşmeli ve kadrolu çalışana göre değişir. Örneğin 2200 TL ile sözleşmeli çalışan bir personel kadroya geçtiği zaman 3200 TL yakın maaş almaktadır.

Aşağıda yer alan listemiz kurum içi çalışanları ve aldıklar ortalama maaşlar verilmiştir.

dhmi istatistikçi maaşları – 3500 TL ile 4500 TL arasındadır. Normal mesaisi 8 – 17 saatleri arasındadır. Haftasonu tatildir.

dhmi itfaiye maaşları – 3200 TL ile 4000 TL arasındadır. Vardiya sistemine göre çalışırlar. (24 saat esastır.) Bayramlar, resmi tatilleri yoktur. Nöbetleşme sistemi vardır.

dhmi kontrolör maaşları – 3200 TL ile 4000 TL arasındadır. Vardiya sistemine göre çalışırlar. (24 saat esastır.) Bayramlar, resmi tatilleri yoktur. Nöbetleşme sistemi vardır.

dhmi hava kontrolörü maaşları – 4000 TL ile 5000 TL arasındadır. Vardiya sistemine göre çalışırlar. (24 saat esastır.) Bayramlar, resmi tatilleri yoktur. Nöbetleşme sistemi vardır.

dhmi mühendislik maaşları – 3500 TL ile 4500 TL arasındadır. Normal mesaisi 8 – 17 saatleri arasındadır. Hafta sonu tatildir.

dhmi personel maaşları – 3000 TL ile 4000 TL arasındadır. Normal mesaisi 8 – 17 saatleri arasındadır. Hafta sonu tatildir.

Buraya yazdığımız maaşlar bölgeye alınan tazminata göre değişiklik göstermektedir. Kadrolu personel maaşlarıdır. Vergi diliminden dolayı Ocak ayında maksimum maaş alırken Aralık ayında %12’lik vergi düşümleri yaşanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Botaş Memur Maaşları başlıklı makalemizde botaş büro memur maaşları, botaş memur maaş ve botaş memur maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Volkan Türk dedi ki:

    bu maaşları beğenmeyen işi bırakabilirler milyonlarca asgari ücretli çalışan var bu maaşları almak isteyen

  2. Malatya oto kiralama dedi ki:

    Asgari ücretli elaman bulamiyoruzki

  3. Ricatti dedi ki:

    Bırakalım da *** sarsın devletin kurumlarını.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap