Devlet Memurları Maaşları

Devlet Memurları Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlet maaşları başlığı altında kamu kuruluşlarında çalışan kişilerin maaşlarından bahsedeceğiz. Yani aslında devlet maaşı dediğimiz konu başlığı altında devlet memurlarının maaşları bulunmaktadır. Devlet memuru dendiğinde akıllarda ilk canlanan şey devlet resmi dairelerinde yazı ve belge işlemleriyle uğraşan masa baş işleri olan sabah sekiz akşam beş şeklinde çalışan rahat meslek sahibi insanlar olarak düşünsek de devlette yani kamu alanında sadece bu şekilde çalışan insanlar yer almamaktadır. Geceli gündüzlü nöbet tutan gerekirse çok ağır işlerde çalışan ve hatta yıllık izin dahi kullanamayan personeller vardır. Devlet maaşlarında oluşacak olan en büyük fark şüphesiz ki rütbe farkıdır. Bir ilçe kaymakamlığı düşünelim. Kaymakamdan başlayarak oranın yazı işleri müdürüne, temizlik görevlisine, kaymakam şoförüne kadar hepsini gözden geçirelim. Aslına bakarsak hepsi devlet memuru fakat maaş skalaları birbirinden oldukça farklıdır. Devlet geliri konusunda bir başka büyük fark ise doğu ve batı görevlerinden kaynaklanmaktadır. Biliyorsunuz ki Doğu’da görev alan memurlar Batı’da görev alan memurlara göre daha fazla maaş almaktadırlar.

Devlet memur maaşları sıralaması üzerinden en düşük hizmetli kategorisinde yer alan memurdur. Temmuz 2016 yılı itibariyle en düşük 2258 TL’dir. Asgari geçim indirimi bekar personele göre eklenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap