Devlette Tekniker – Teknisyen Maaşları

Devlette Tekniker – Teknisyen Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlette tekniker maaşları ile ilgili bazı noktaları anlatacağız. Kamu da çalışan tekniker ve teknisyen kadrosunda on binlerce personel vardır. Çalışanların özlük hakları, kurum maaşları, sosyal imkanları gibi bir çok konuya değineceğiz. Kamuda çalışmak isteyen kişilerin öncelikle ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmektedir. Merkezi atama sistemi ile işe başlayan kişilere memur, İŞKUR üzerinden işe başlayan personellere de daimi işçi adı verilir. Hatta son zamanlarda devletin yaptığı çalışmalara göre işçi memur ayrımını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar başlatıldı. Haberimizde sadece işçi ve memur tekniker – teknisyen maaşlarını ele alacağız.

Kamuda Tekniker – Teknisyen Maaşları

Ülkemizde bir çok kurumda tekniker – teknisyen çalışmaktadır. Burada kişinin memur ya da işçi olması bir şey ifade etmez. Eskiden akıllarda işçi hep memura göre daha fazla maaş alır algısı vardı. Şu an da böyle bir durum söz konusu değildir. En düşük işe başlayan memur ile işçi arasında net 500 TL fark vardır. İşçileri üvey evladı gibi değilde, devletin bir parçası olarak görmesiyle bu farkın kapanacağı günler yakın olsa gerek.

Devlette inşaat tekniker maaşları (memur statüsü) 2600 TL civarında iken, devlet demiryolları tekniker maaşları ise (görev yapan işçi) ortalama net maaşı 2150 TL’de kalıyor. (ikramiyeler hariç) Devlet kurumunda 20 sene hizmet yapmış bir memur teknisyen 3500 TL civarında maaş almaktadır. (Sayıştay) Devlette teknisyen maaşları başlangıç (işçi maaşı) 2070 TL’dir.

Devlette anestezi teknikeri maaşları – Yukarı yer alan tekniker maaşları ile aynıdır. Detayları dikkatli okuyunuz.

Devlette diyaliz teknikeri maaşları -Yukarı yer alan tekniker maaşları ile aynıdır. Detayları dikkatli okuyunuz.

Devlette fizyoterapi teknikeri maaşları – Yukarı yer alan tekniker maaşları ile aynıdır. Detayları dikkatli okuyunuz.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap