Dhmi Maaşları

Dhmi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

DHMİ maaşlarını ele almadan önce DHMİ’nin açılımından bahsetmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. DHMİ çalışan maaşları konusuna ise daha sonra değinelim. DHMİ’nin açılımı Devlet Hava Meydanları İşletmesi’dir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi 20 Mayıs 1933 yılından beri farklı isimlerle de olsa hizmet vermektedir. Bu işletmenini isimleri yıllar içinde Hava Yolları Devlet İşletmesi İdaresi, Devlet Hava Yolları Umum Müdürlüğü, Devlet Havacılık ve Hava Meydanları İşletmesi İdaresi Genel Müdürlüğü olarak değişiklikler geçirerek bugüne DHMİ olarak gelebilmiştir.  DHMİ bir kamu kuruluşudur ve Türkiye sınırları içerisinde bulunan havaalanlarının işletilmesi ve hava trafiğinin düzenlenmesiyle görevlidir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi hava taşımacılığını, hava trafiğinin düzenlenmesini hava meydanlarının işletmeciliğini olası bir durumda hava meydanlarında oluşabilecek yangınların önlenmesini ve bu açıdan gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını kendisine görev edinmiştir. Aynı zamanda birbiriyle bağlantılı olabilecek hatları tespit ederek hava yolu belirlemesi yapmak ve açılabilecek yerleri tespit ederek olma ihtimali olan yerlere havalimanı açmak bu hava limanlarının hava yolu şirketleriyle bağlantısını sağlamak da Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin görevleri altındadır.

Devlet Hava Meydanları Maaşları

yukarı yer alan linkten tüm detaylı maaşları inceleyebilirsiniz. Dhmi kadrolu memur maaşlarını incelerken, dikkat etmeniz gereken ilk şey unvan kısmına bakmak olacaktır. Bir mühendis ile düz memur (657) aynı maaş almaz.

Bir önceki yazımız olan Makina ve Kimya Endüstrisi MKEK Maaşları başlıklı makalemizde mke maaş durumu, mke maaşları ve mke mühendis maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En düşük dhmi çalışan maaşıdır. Kadrolu personeldir.

Dhmi Maaşları

Aktif Maaş

3200 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

160 TL (%5)

Vergi Dilimi

% 15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3360 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. dhmi dedi ki:

    2016 ocakta aile yardımı olmayan bekar bir memurun maaşı 3.825 liradır

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap