Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Maaşları

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Din bilgisi bizim için önemli değerler arasındadır. Din eğitiminin küçük yaştan beri verilmesi ülkemizde zorunludur. Bu öğrencilerin karşısına din kültürü ve ahlak bilgisi olarak çıkmaktadır. Din eğitimi günlük yaşamın bir parçasıdır. Hayatın akışına yön veren ve insanların manevi duygularını güçlendiren bir değerdir. Dünya hayatının ne kadar boş olduğunu ve insanların ahiret hayatı için bir şeyler çabalaması gerektiği hakkında öğrencilere öğretici bilgiler verir. Bu dersin verilmesinde de Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni öğrencilere yardımcı olmaktadır. Onların dini eğitimlerini bir nebze olsun düzgün öğretilmesi amacıyla okullarda verilmektedir. İnsanların her zaman akıllarında ilköğretim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği maaşları ne kadar sorusu yer alıyor. Bu sorunuzu konumuz içinde cevaplayacağız. Okullarımızda dil eğitimi yaygınca sevilen dersler arasındadır. Allah’ın kitabını tanımak, peygamberlerini tanımak ve Kur’anı Kerim’in insanların hayatlarına göre şekillendirmesi amaçlamaktadır. Kelime-i Şahadet, Namaz Kılmak, Oruç  Tutmak, Zekat Vermek ve Hac Görevi dinin 5 şarttı arasındadır. Dini vecibeleri yerine getirmek için birçok bilgi öğrencilere bu derste verilir. Bu bilgilerde bu derslerde verilen öğrencilerin İslamı tam olarak öğrenmesi hedeflenmektedir.

Din öğretmeni maaşları geçtiğimiz yıllara nazaran enflasyon ve memur zamları ile birlikte artış göstermektedir. Bu zamların üzerine kimin 2016 Temmuz ayı maaşları hesaplanarak aşağıdaki listede verilmiştir. Yine bu maaşların içerisine asgari geçim indirimi bekar personel üzerinden hesaplanıp net ücret bilgisi paylaşılmıştır

Bir önceki yazımız olan Biyoloji Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde biyoloji öğretmenin maaşı, dershane biyoloji öğretmeni maaşları ve kadrolu biyoloji öğretmeni maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenin ortalama maaşıdır. Ek ders hariçtir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Maaş...

Aktif Maaş

2598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

130 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2728 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap