Diplomat Maaşları

Diplomat Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Diplomatlar ne kadar maaş alırlar? Diplomat gelirleri ne kadardır? Öncelikle diplomatın kim olduğundan ne iş yaptığında biraz bahsedecek olursak diplomat uluslararası alanda, dış ilişkilerde ülkesini temsil etmekle görevli ve ülkesinin dış ülkelerle arasındaki ilişkiyi düzenlemekle görevli kişidir. Diplomatlık Dış işleri Bakanlığı’na bağlı olarak yürütülen bir meslektir. Dış işleri Bakanlığı’na bağlı olduğunuz takdirde sizin ilişkileriniz düzenlemekle görevlendirildiğiniz ülkeyle bir bağlantı kurmanız o ülkenin rejimi ve siyasetiyle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Diplomat olmak demek birçok konuda araştırmacı bir yapıya sahip olmak demektir. Aynı zamanda çok alanda bilgi sahibi olmanız gerekir. Uluslararası hukukla ilgili yeterince bilgiye sahip olmanız gerekirken politik istemler, siyasi partiler siyasi görüşler hakkında da bilgi sahibi olmalısınızdır. Diplomat olmak ve diplomat gelirini hakkıyla elde edebilmek için bazı yetenek ve kişisel özelliklerinizin olmasında fayda olacaktır. Sözlü düşünme yeteneğine sahip olmanız ve dili çok iyi kullanabilmeniz sadece uluslararası alanda değil normal insan ilişkilerinde de iyi olmanız, yabancı dillere yatkın olmanız, kritik ve doğru kararlar verebilmeniz, büyük sorumlulukların altından kalkabilmeniz gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Diplomat Maaşları

Aktif Maaş

3298 TL

Verilen Zam

165 TL

Vergi Dilimi

%15 Ocak 2016

Toplam Ele Geçen

3463 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap