Doktor Maaşları Kaç Lira

Doktor Maaşları Kaç Lira

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktor maaşları hakkında az çok herkesin bir bilgisi vardır. Ya akrabalardan ya arkadaşlardan ya da televizyonlardan çok net olmasa da doktor maaşı hakkında bilgileri ediniriz. Ve bu edindiğimiz bilgiler ışığında doktor gelirlerinin güzel miktarlar olduğunu ve eğer şartlar sağlanabilirse çok yüksek meblağlara ulaşabildiğini biliriz. Hatta çocuklarımıza doktor ol bana bak gibi ifadeler kullanırız. Fakat bizim ol dediğimiz kadar kolay değildir doktor olmak. Öncelikle kazanmak için büyük bir emek harcamak gerekir. Okulunun 6 yıl olması ve 6 yıl boyunca sürekli insan vücuduyla uğraşıyor olmak biraz korkutucu olabilir. Tüm bunların yanı sıra biraz da insanın içinde bir şeyler olması gerekmektedir. Yani iğnelere kan görmelere dayanıklı olmanız ya da buna alışabilecek bir bünyeye sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda insanlarla sürekli iletişim halinde olacağınız için insanları sevmeniz ve hayat kurtarmayı kendinize ilke edinmelisiniz. Her an bir olayla karşılaşabileceğiniz için her daim o psikolojiye hazır olmanız gerekebilir. Doktorluk sadece 6 yıl tıp okumakla bitmeyen bir meslektir.Sürekli yeni hastalıklar ve yeni tedaviler ortaya çıktığınız için belki de iş hayatınız boyunca okumak zorunda kalabilirsiniz.

Doktor Maaşları Döner Sermaye

Burada link üzerinden doktorların döner sermaye ile aldıkları ücretler verilmiştir. Enflasyon farkları eklememiştir. Temmuz 2016 zamları eklenerek ele geçecek net ücret aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Asgari geçim indirimi bekar kişi üzerinden hesaplanmıştır. AGİ – 123.5 TL

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları Döner Sermaye başlıklı makalemizde doktor maaşları döner sermaye 2016, döner sermaye ile birlikte doktor maaşları ve pratisyen doktor maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Döner sermaye eklenmiş halidir. 7/1 derecesine sahiptir. (Ekstra döner sermaye 150 TL eklemiştir.)

Doktor Maaşları Kaç Lira

Aktif Maaş

4,183 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

209 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

4,392 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. gerçekçi dedi ki:

    devlet hastaneleri ile üniversite hastaneleri arasında ne kadar fark var ?

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap