Doktor Maaşları Ne Kadar

Doktor Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorluk denildiğinde ilk olarak akla gelen polikliniklerde muayene olduğumuz doktorlardır ki doktorlarda kendi içlerinde cerrah ve hekim olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrımım maaşlara da yansıdığını belirtmek oldukça yerinde bir vurgu olacak ve doktor maaşları verdikleri hizmet olanaklarına paralele olarak artış göstermektedir, doktor maaşları 2016 yılına gelindiğinde diğer sağlık personellerine sunulan bir takım hizmet olanakların en üstün şekilde faydalanıldığını belirtmek gerekiyor. Doktor maaşı diğer meslek gruplarından bir adım daha önde olmasını getirdiği farklılıklardan en açık şekilde karşılaştığımız vurgulardan birisidir. Bunun için doktor maaşları ne kadar sorunun tam olarak yanıtı verilmiyor olsa da doktorların çalışma olanakları ve yoğunluklarına bakılarak aldıkları maaşların ne karda olacakları tahmin edilebilmektedir. Bunun için doktorlar üzerinde yapılan anket çalışmalarında diledikleri ücretlerin emeklerini karşılayıp karşılamadığı anlaşılmaya çalışılmış ve doktorların yarısı işinden oldukça memnun olduklarını tek sorunun sevdiklerine fazla vakit ayıramıyor olmalarını ifade ederek tıp doktorluğunun ülke genlinde sevilerek yapılan meslek gruplarından olduğu belirlenmiştir.

Doktor maaşı içerisinde asgari geçim indirim eklenmiştir. (123,53 TL bekar) Bu maaş 7/1 derecesine sahip doktor maaşıdır.

Doktor Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

3.570 TL

Verilen Zam

164 TL (%4.5)

Vergi Dilimi

%15

Toplam Ele Geçen

3.734 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap