Doktorluk Maaşları

Doktorluk Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Doktorluk herkesin gözünde saygın bir meslek olarak yer edinmekle beraber doktorluk maaşları herkes tarafından yüksekliğiyle bilinmektedir. Üstelik bu algı geçmişten beri hiç değişmemiştir. Üniversite sınavlarına hazırlanırken bile ne istiyorsun sorusuna tıp diye cevap verdiğinizde büyüyen gözlerle karşılaşmanız oldukça olası bir durumdur. Doktorluk maaşı da her meslekte olduğu gibi alana göre değişmektedir. Göz doktoru, cilt doktoru, kalp doktoru maaşı birbirinden farklı olabilir. Bunun yanı sıra uzmanlık seviyesine göre de maaş farklılıkları gözükmektedir. Yine her meslekte olduğu gibi devlet hastanelerinde çalışmak ve özel hastaneden çalışmak da doktorluğun maaşları konusunda önemli farklılıklar gösterebilmektedir. Eğer devlet hastanelerine atandı iseniz doğu ve batı görevlerinde de yine değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Doktor olmak çok fazla sorumluluk isteyen bir iştir. Doktor olabilmek için insan sevgisini hayat kurtarmayı kendinize ilke edinmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bazı karakteristik özelliklerinizin ve fiziksel yeteneklerinizin olması gerekebilir. Örneğin bir olay karşısında çok hızlı düşünebilmeli çok hızlı karar verebilmeli ve hızlı uygulaya bilmelisiniz. Ellerinizi hassas fakat bir o kadar da hızlı kullanmanız gerekir.

Döner sermaye eklenmiş halidir. 7/1 derecesine sahiptir. (Ekstra döner sermaye 150 TL eklemiştir.)

Aktif Maaş 4,183 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam 209 TL (%5)

Vergi Dilimi %15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen 4,392 TL (Temmuz 2016)

Yukarı yazan bilgiler doğrultusunda doktor maaş artışı 2016 Temmuz ayı için %5 olarak 209 TL olmuştur. Yer alan bilgi doktor maaşları devlet personeli olarak hesaplanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Doktor Maaşları Döner Sermaye başlıklı makalemizde doktor maaşları döner sermaye 2016, döner sermaye ile birlikte doktor maaşları ve pratisyen doktor maaşı döner sermaye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap