DSİ Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

DSİ Mühendis – Tekniker – İşçi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlet Su İşleri personel maaşları hakkındaki yazınızda mühendis, tekniker, işçi maaşlarını ele alacağız. Bilindiği üzere Devlet Su İşleri çalışma alanı itibariyle ülkemizdeki baraj, su bölgelerinin temini, kontrolü, bakımı ve onarımı gibi birçok görev üstlenmektedir. Yine kurumun misyonuna baktığımız zaman, ülkenin su kaynaklarını uygun olarak kullanma ve çevre duyarlılığını ön plana çıkarma gibi hedefleri benimsemiştir. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı olan bir kurumdur. Bu kurum 1953 yılında kurulmuş olup, 1954 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kurumun bünyesinde çalışan birçok personel vardır. İşçi, memur, mühendis, baş mühendis, uzman, uzman yardımcısı, büro memuru, tekniker teknisyen, bilişim uzmanı gibi sıralayabiliriz. Bilindiği üzere fakülte mezunları mühendis, başmühendis, uzman, uzman yardımcısı gibi kadrolara sahipken, lise teknisyen, önlisans tekniker kadrosuna sahip olan personellerdir.

Genel incelediğimizde itibariyle 15 Temmuz 2015 ten sonra maaş farkı ile birlikte ortalama yüzde 4 oranında enflasyon farkı zammı yapılması beklenmektedir. Böylece Aşağıdaki tabloda çalışanların maaşları net bir şekilde belirtilmiştir.

Dsi Mühendis Maaşları Temmuz 2016 itibariyle %4 oranın zamlandı. Ortalama bir mühendisin aylık maaşı 3100 TL’den 3250 TL civarlarına yaklaştı. Yine kurumun kendi bünyesinde vermiş olduğu ikramiyeleri de eklersek, ortalama aylık maaşı 3800 TL’nin üzerindedir.

Bir önceki yazımız olan Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Maaşları başlıklı makalemizde vakıflar genel müdürlüğü işçi maaşları, vakıflar genel müdürlüğü maaşları 2016 ve vakıflar genel müdürlüğü mühendis maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap