Ebelik Maaşları

Ebelik Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ebelik yıllardan beri var olan bir iştir fakat çok sonradan ebelik maaşı kavramı ortaya çıkmıştır. Bundan yıllar önce hastanelere gidip doğum yapma kavramı yoktu. Köylerde daha önce doğum yaptırmış kişiler ya da anneanne ve babaanneler doğum yaptırırlardı. Hatta tarlada kendi kendine doğum yapan kadınlarımız bile bulunmaktaydı. Ebelik sonradan sonraya bir meslek olmaya ve ebe maaşı algısı ortaya çıkmaya başladı. Ebe maaşlarının ortaya çıkması elbette ki ebeliğin sağlık fakültelerine giriş yapmasıyla oldu. Ebelik bölümü sağlık fakültelerinde ya da sağlık yüksekokullarında okunmakta olup eğitim süreleri dört yıl olarak belirlenmektedir. Ebelik görevi önemli bir meslek olup bir o kadar da önemlidir. Ebeler sadece doğum esnasında görev alan kişiler değillerdir. Aynı zamanda doğum öncesi anne ve bebek sağlığının kontrolünü yaparlar. Anneyi bebek ve sağlık hakkında bilgilendirmek de yine ebelerin görevlerindendir. Doğum sonrasında da gerekli tetkiklerin yapılması da ebelerin görevlerinden sadece bir tanesidir. Ebeler hem özel hastane ve doğumhanelerde hem de devlet hastanelerinde çalışabilirler. Devlet hastanesinde çalışan ebe geliri ile özel hastaneden çalışanınki birbirinden farklı olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ebelik Maaşları

Aktif Maaş

2396 TL

Verilen Zam

119,8 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Toplam Ele Geçen

2515,8 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap