Eczacı Maaşları Ne Kadar

Eczacı Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Eczacı maaşı kelimesini kullanmak yerine eczacılık bölümü maaşları kelimesini kullansak sanırım daha doğru olacaktır. Çünkü eczacılar genel olarak kendi dükkanlarının işletmesiyle sorumlu oldukları için bir maaştan çok bir eczacı maaşları devlet üzerinden gelir elde etmektedirler. Aslında dükkanlarının cirolarından bahsetmek çok daha doğru olacaktır. Fakat elbette ki eczacılık sadece dükkanlardan ibaret değildir. Devlet dairelerinde ilaç fabrikalarında ilaç dağıtım şirketlerinde çalışmakta olan eczacılar da vardır. Eczacının tam bir tanımını yapacak olursak ilacın üretiminden hastaya ulaşımına kadar her türlü aşamada görev alan ve yetki sahibi kişiye eczacı denir. Eczacılar doktorların hasta için reçeteye yazmış oldukları ilaçları doğru bir şekilde hastaya temin etmekle sorumludurlar. Aynı zamanda ilacın ne zaman aç karna mı tok karna mı kullanılması gerektiğini yani direktifleri de belirleyen kişilerdir. Eczacı olmak isteyen insanların iletişimlerinin çok iyi olması gerekir. Ülkemizde eczacılara da birer esnaf gözüyle bakılmaktadır ve ülkemizde esnaflık anlayışı güler yüzlülük esasına dayanmaktadır. Yani şunu demeye çalışıyorum ki bir eczane açmak istiyorsanız güler yüzlü ve sevecen olmanız gerekebilmektedir.

Serbest eczacı maaşları kendi arasında değişmektedir. Bir eczacı aylık 4 bin TL ile 5 bin TL arasında aylık net kazanç (tüm giderler düşüldükten sonra) sağlıyor. Keza özel hastanede eczacı maaşları da bu civara yakındır.  Eczacılar işlerini tek başına yapmazlar. Yanlarda onlara yardımcı olan kalfaları bulunmaktadır. İşe yeni başlayan eczacı kalfası maaşları ortalama 2 bin TL civarındadır. Tabi işinde uzmanlaşmış olan bir kalfa 3 bin TL de maaş alabilir. Kalfanın maaşının belirlenmesi sadece bilgi ve tecrübe gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yer alan bilgi sadece ortalamadır. Merkezde eczacılık yapan bir kişi ile ilçe de ufak yerde aynı işi yapan meslektaş arasında farklılık vardır. Tüm giderler düşüldükten sonra maaş hesaplanmıştır.

Eczacı Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

4,150 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

207 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

4357 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap