Elektrik Öğretmeni Maaşları

Elektrik Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Mesleki eğitim kapsamında değerlendiren elektrik öğretmenleri teknik ve meslek liselerinde görev almaktadır. Meslek liselerinin elektrik bölümde eğitim veren elektrik öğretmenleri öğrencilerin temel mesleki bilgiler edinmesinde son derece önemlidir. Elektrik öğretmeni maaşları yılda iki kez uygulanan %3 lük zam oranına tabii tutulmaktadır. Elektrik öğretmeni olmak için profesyonel elektrik bilgisinin edilmiş olması ve formasyon alınarak öğretmenliğe adım atması ile mümkün olacaktır. Elektrik öğretmeni maaşları 2016 yılına gelindiğinde ise gerekli enflasyon zammından nasibini almıştır. Elektrik öğretmeni maaşları son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Evlerimizdeki elektrik devrelerinin kurulması ve elektrik arızalarının düzene sokulmasında son derece önemli bir konumda yer alan elektrikçiler meslek lisesinin en çok tercih edilen bölümlerinden birisidir. Meslek liselerinde deneyimi ve uzman elektrik teknisyenlerinin yetiştirilmesinde elektrik öğretmenlerinin payı oldukça büyüktür. Meslek liselerin en çok tercih edilen elektrik bölümünde elektrik öğretmenlerine olan ihtiyaç her zaman fazladır.

Özellikle meslek liselerinde öğretilen eğitim hayatı insanların tüm yaşamları boyunca karşılarına çıkarlar. Burada amaç insanın mesleki bilgisini ve becerisini arttırmaktadır. Bilgi ve becerenin yanında stajlar ile tecrübe kazandırılarak öğrencinin hayata atılmasına katkı sağlamak olacaktır. Bu yüzde elektrik öğretmeni meslek liselerinin vazgeçilmez mihenk taşları arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Lise Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde lise öğretmen maaşı ne kadar, lise öğretmenler maaş karşılığı kaç saat derse girer ve meslek lisesi öğretmeni maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Elektrik Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2862 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

143 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

3005 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap