En Yüksek Mühendis Maaşları

En Yüksek Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Devlette en yüksek mühendis maaşları hakkında bilgileri haberimizde öğrenebilirsiniz. Mühendislik, ülkemizde oldukça rağbet gören bir meslektir. Mühendisin kelime anlamı ilgili olduğu sektörde en iyi olmayı başarmaktır. Fakat okuldan yeni mezun olan bir mühendis bunun farkında olmayarak maaşı yüksek olması istemektedir. Her sektör de olduğu gibi mühendisler de, tecrübe çok önemlidir. İşi bilen bir ustabaşı ile işi bilmeyen mühendis asla bir olamaz. İmza yetkisi vardır. Fakat sadece bu iş imza ile kalmayıp gerçekten anlamda işten anlaması gerekmektedir. Bu haberimizde hem kamu sektöründe hem de özel sektörde çalışan mühendislerin aylık maaşlarını ele alacağız.

Yüksek Maaşlar ile Mühendisler

En yüksek mühendis maaşı veren kurum olarak ilk önce sıralamak istersek; DSİ, Karayolları, BOTAŞ gibi sıralayabiliriz. (Kitler arasında seçim) Fakat bakanlıklar arasında en yüksek maaşı veren bakanlık Dış İşleri Bakanlığıdır. Kamuda en yüksek mühendis maaşları ortalama 3000 TL ile 4500 TL arasında değişmektedir. Maaşların eklenmesinde (eğer işçi mühendis ise) ikramiyeler dahil edilmiştir.

İnsanlar kamu yerini özel sektörü tercih ettiği aşikardır. Çünkü burada kazandığı deneyimden daha fazlasını kazanarak, koluna altın bilezik takmaktadır. Hal böyle olunca tecrübe mühendis özel sektörü tercih ediyor.

Özel Sektör Mühendis Maaşları

En yüksek mühendis maaşı veren şirketler başlıca sıralamak yerine işi bilen tecrübeli mühendislerin aldıkları aylık ücretleri incelemek daha doğru olur. Hangi sektör olursa olsun özel sektörde çalışıyorsanız, tecrübe çok önemlidir. Maaşın belirlenmesinde en önemli etken tecrübedir. ODTÜ mezunu olabilirsiniz. Fakat piyasa anlamında işi bilmiyorsanız, iş aramanız uzun sürecektir. İnsanlar artık pratik bilginin yanında tecrübeyi de istiyorlar.

Özel sektörün maaş aralığı ise işe yeni başlayan 2500 TL ile tecrübeli 6000 TL’ye kadar değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap