Ergoterapist Maaşları

Ergoterapist Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Ergoterapist maaşları hakkında bilgiler içeren bu yazımızda öncelikle ergoterapinin ne olduğu ve ergoterapistin ne iş yaptığından biraz bahsedelim. Ergoterapi toplumun sağlık ve refahını düşünen ve toplumun bireylerini her türlü sosyal aktivite ile birleştirmeyi hedefleyen bir sağlık mesleğidir. Kendisini toplumdan soyutlamış bir bireyi yeniden topluma kazandırmak ergoterapistin görevidir. Örneğin bir kaza sonucu bir elini kaybetmiş bir kişiyi ele alalım. Ona diğer eliyle neler yapabileceğini göstermek diğer elini geliştirmesi için ve içindeki yeteneğini çıkarması için ona yardım edecek onun için gerekli faaliyetleri düzenleyecek bunun yanı sıra psikolojik olarak da destek olacak kişi ergoterapisttir. Doğal afet sonucu psikolojik olarak etkilenmiş kişilerle, ya da fiziksel bir rahatsızlık sonucu özgüvenini kaybetmiş kişilerle ilgilenmek de yine ergotrapistin görevidir. Ergoterapi bölümü birkaç özel üniversitede ve de Hacettepe Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Eğitim süresi 4 yıldır. Ergoterapi mezunları genel olarak hastanelerde çalışırlar. Bunun yanı sıra rehabilitasyon merkezlerinde ve özel sağlık kuruluşlarında da görev alabilirler. Hastanede çalışan ergoterapist maaşı ile rehabilitasyon merkezinde çalışan ergoterapistin maaşı aynı olmayabilir.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ergoterapist Maaşları

Aktif Maaş

2350 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

117 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2467 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap