Fen Bilgisi Öğretmenliği Maaşları

Fen Bilgisi Öğretmenliği Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Öğretmenlik kutsal mesleklerin başında yer alıyor. Fen bilgisi öğretmeni maaşları son zamanlar herkes tarafında merak edilen konular içinde yer almasına karşılık atama oranın diğer meslek gruplarında daha düşük olması ile dikkat çekmektedir. Meslek seçiminde maaşların dikkate alıyor olması yapılan iten gerekli verimini sağlanabilmesi adına son derece sakıncalı bir hal almıştır. Halk arasında mesleğe yeni adım atacak olan gençlerin meslek seçimini maaşlarına göre yapması kaliteli eğitimin verilmesini zorlaştırmıştır. Fen bilgisi öğretmen maaşları ne kadar sorularına yanıt bulabilmek adına yapılan anket çalışmalarında her on öğretmenden sekizini yaptığı meslekten son derece memnun olduğu belirtilmiştir. Bu memnuniyetin başlıca nedenleri araştırıldığında ise işini para için değil de gerçekten sevdiği ve istediği için yapıyor olması yatmaktadır. Fen bilgisi öğretmen atamalarına bakıldığında ülke genelinde alımın son derece az olması bu mesleğe yönelen insanların azlığı ile karımıza çıkmış ve atamama korkusu ile öğretmenliğin bu bölümüne tercihler son derece azalmıştır. Bölüm okuyanların az olması atamaların da az olmasını berberinde getirdiği gibi ikini dengeleyebilir düşüncesi ise bu bölüm için oldukça yanlıştır.

Bir önceki yazımız olan İlköğretim Matematik Öğretmeni Maaşı başlıklı makalemizde ilköğretim matematik öğretmeni maaşları, matematik öğretmeni ve matematik öğretmeni maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Fen Bilgisi Öğretmenliği Maaşları

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap