Fizik Mühendisi Maaşları

Fizik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Fizik mühendislerinin önü açık mıdır ya da fizik mühendisleri çok maaş alıyorlar mı gibi sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Fizik hayatımızın her yerinde bulunmaktadır. Hiç hareket etmezken bile bir fiziksel kuvvetin etkisinde kalırız.  Yürürken, bir eşyanın yerini değiştirirken bile fiziksel bir iş yapmış oluruz. Her gün gördüğümüz kullandığımız aletlerin iç yüzleri fizikle doludur. İşte fizik mühendisini görevi doğada bulunan tüm maddelerin yapısını ve bunlar arasındaki fiziksel etkileşimi incelemektir. Ve olaylara fiziksel yönden yaklaşmaktır. Fizik mühendisleri malzemenin kuantum seviyesindeki incelemesini yaptıktan sonra bu yapıyı kontrol edebilir hale gelir analizlerini kullanarak makinelere döker. Fizik mühendisliği bölümü Türkiye’de belli sayıda üniversitelerde verilmektedir. Her üniversitede yoktur. Eğitimleri tıpkı diğer mühendislikler gibi 4 yıllıktır. Eğitimleri süresince kuantum mekaniği, katı hal fiziği, nükleer fizik gibi temel fizik dersleri görmektedirler. Fiziği a’dan z’ye incelemeye almaktadırlar. Fizik mühendisleri kalite ve kontrol birimlerinde, sanayilerde, santrallerde, laboratuarlarda çalışabildikleri gibi sağlık fizikçisi olarak hastanelerde de çalışabilmektedir. Fizik mühendislerinin maaşları normal mühendis maaşı ile başlamaktadır. Fizik mühendislerinin aylık gelirleri çalışma sahalarına göre değişiklik gösterebilir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük fizik mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan fizik mühendisleri farklı almaktadır.

Fizik Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2359 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

124,13 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2483 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap