Fizik Öğretmeni Maaşları

Fizik Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sayısal derslerden birisi de fiziktir. Fizik öğretmeni maaşları ne kadar sorusu günümüzde gerek öğretmen adaylarını gerekse fizik öğretmeni olmak isteyenlerinin en çok merak ettiği konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Fizik öğretmenine olan ilgi maalesef ki giderek düşmekte ve atamalar yönünden değerlendirildiği fizik öğretmeni alımı oldukça az sayıdadır. Bu sayını azlığının yanında üniversiteler fizik öğretmeni mezunu vermeye devam etmekte ve açıkta kalan fizikçi sayısında bunla birlikte artış göstermektedir. Fizik öğretmeni atandığı zaman oldukça rahat edeceğini bildiğinden fizik bölümünde mezun olan fizikçilerin formasyon alarak öğretmenliğe yönelmeleri de son derece mantılıklıdır. Bunun yanında fizik öğretmeni maaşı da diğer öğretmen maaşlarında pek bir farklılık göstermeyecektir. Fizik öğretmeni olmak isteyenlerin tek dikkat etmeleri gereken şeyin atanma sıkıntısı ile karşılaşabilecek olmaları ve buna bağlı olarak mesleğini özel sektörde sürdürebilmeyi göze almaları olacaktır. Fizik öğretmeni maaşı 2016 yılına gelindiğinde gerekli zam ile karşılaşmış olmasına karşılık alımların az olması fizik öğretmenlerinin moralini bir hayli bozmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Türkçe Öğretmeni Maaşı başlıklı makalemizde türkçe öğretmeni maaşı, türkçe öğretmeni maaşı ne kadar ve türkçe öğretmeni maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Fizik Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap