FTR Maaşları

FTR Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

PDR son yılların en çok ihtiyaç duyulan meslek guruplarının başında yer almaktadır. Konusunun bireyleri kapsaması gereği her alanında karşımıza çıkan PDR, genel olarak insan psikolojisi ağırlıklı çalışmalarda bulunmaktadır.  Küçük yaş guruplarında tutunda yaşlılara kadar her bireyin kendi için de sorularla karşılaşması ve bu sorunları aşabilmek adına bazı profesyonel yardımcıların desteğine ihtiyaç duyması PDR’ nin asıl doğuş nedenleri arasında karşımıza çıkıyor. PDR maaşları ise çalıştığı yaş guruplarına göre farklılık gösteriyor. Artık her okulda birden fazla PDR öğretmenime ihtiyaç olması PDR alımlarını da doğru orantılı bir şekilde arttığını göstermektedir. Anaokulu ve kreş çağalarındaki çocukların eğitilmesi için bile PDR desteğinin son derece önemli olması bu mesleğin geleceğinin son derece parlak olacağını en açık göstergesidir. PDR maaşları 2016 yılında çalışama saatlerindeki artışlarla birlikte bir miktar yükselmiştir. PDR maaşlarının belirlenmesinde bir diğer etken ise ülke genelinde çalışılan bölge ve bölgedeki PDR ihtiyacıdır. Okul psikolojisi danışmanı ve akademisyenlerin de maaş ortalamalarının iki bucuk binin üzerinde olduğu söylenmektedir. Çalışma olanaklar ve maaşları açısında değerlendirildiğinde son derece rahat bir meslek olduğunu söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

FTR Maaşları

Aktif Maaş

2598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap