Gardiyan Maaşları Ne Kadar

Gardiyan Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan gardiyan maaşları hakkında sizlere geniş kapsamda bilgi aktaracağız. Öğrenmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Halk arasında gardiyanlık olarak geçen bu meslek aslında infaz koruma memurluğudur. Memurluğun tüm olumlu ve olumsuz yanları, aldıkları aylık maaşları (aktif Temmuz 2016) dahil tüm konulara bu yazımızda değineceğiz. Konumuzu incelerken dikkat etmeniz gereken bazı noktaların altını çizeceğiz. Öncelikle bu memurluğa nasıl atanabilirsiniz ? Hangi şartlar ile alımlar yapılıyor. Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne atamanız yapılır. İstenilen bölge önceden belirlenir. Örneğin Ankara – İstanbul – İzmir de görevlendirilmek üzere 60 bay ile 40 bayan ceza infaz koruma memuru alımı yapılacaktır. Şartların arasında öncelikle KPSS puanı aranmaktadır. En az KPSS 60 puanı ile başvurabilirsiniz. Tabi alım yapılırken eğitim kriteri de dikkate alınır. Örnek gardiyan alımı ;

Ankara Sincan Ceza Müdürlüğüne 60 bay personel alacaktır. Aranan Özellikler;

– Lise KPSS düzeyinden en az 60 puan almak,

– Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

– Mülakat sırasında en az başvuru yapan adayların 5 katı sınava çağrılmaktadır,

gibi kriterler sunulmaktadır. Bu kriterleri tutan adaylar başvuru yapar ve mülakatı geçerse 6 aylık eğitim süreci başlar. Bu süreçte adaylar nasıl gardiyan olunur ? gibi bir çok meslek eğitimi verilmektedir. Mesleki eğitimi tamamlayana kadar adaylar maaş verilmez. Ayrıca bu eğitim sırasında işi bırakmak isteyen adaylar olursa ortalama 7 bin TL ile 12 bin TL arasında ceza uygulanır. Bu ceza görev başı eğitimi içinde verilen elbise, malzeme ve araç gereçleri için biçilen değerdir. 6 ay sonunda başarılı olan adaylar ceza infaz koruma memuru olarak görev yerine başlarlar.

Göreve başlayan lise mezunu gardiyanlar genellikle vardiyalı olarak çalışır. Günlük 8 saat çalışma saati vardır. 3’lü vardiya düzenine göre görevlerini icra ederler. Genel itibariyle gardiyanların işe alımı, işe aldıktan sonra oryantasyon eğitimi ile ilgili süreç ve son olarak iş başı yapılmasına dair ipuçları paylaşmış olduk. Şimdi merak edilen sorunun cevaplarını almaya…

Gardiyanlar kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapabilir. Kadrolu ile sözleşmeli arasında 200 TL ile 300 TL fark bulunmaktadır. Aşağıda ki tabloda göreve yeni başlayan lise mezunu sözleşmeli ceza infaz koruma memur maaşları ile ilgi bilgi verilmiştir. Tabloyu incelerken Ocak 2016 maaşı ve Temmuz 2016 maaşını göreceksiniz. Arada ki fark memur zammından dolayıdır. Memur Sen – Hükümet arasında imzalanan katsayı artışına göre memurlara Temmuz 2016 yılından geçerli olmak üzere %5 zam verildi.

Bir önceki yazımız olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları başlıklı makalemizde jandarma özel harekat astsubay maaşları, jandarma özel harekat maaşları ve jandarma özel harekat timi maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Gardiyan Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2278 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

114 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2392 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap