Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisi Maaşları

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Gemi ve deniz teknoloji mühendisliği maaşı ile olsun çalışma koşulları ile olsun son dönemin en çok düşünülen meslekleri arasındadır. Gemi ve deniz teknolojileri maaşları çok yüksek olmasıyla kulağa gelmiş bir konudur. Bu mühendislik karşınıza deniz teknolojileri mühendisliği ya da gemi mühendisliği olarak da çıkabilmektedir. Gemi ve deniz teknolojileri mühendisliğinin amacı gemi ve deniz proje tasarım aşamasında, deniz kirliliğini önlenmesi konusunda çalışmalar yürütülmesinde yani bu alanda kullanılan araç ve cihazların tasarlanmasında, deniz dibinde veya yakınlarında bulunan doğal zenginliklerin çıkarılmasında ve üretilmesinde görev alabilecek nitelikli kişiler yetiştirmektir. Deniz teknolojileri mühendisliği maaşları çık duyulmuş olsa da meslek adı yeni yeni ortaya çıkmaktadır. Eğitim süresi tıpkı diğer mühendislikler gibi olan bu gemi ve deniz teknolojileri mühendisliğinin maaşları da diğer mühendisliklere yakındır. Fakat diğer mühendisliklerin maaş yelpazesi belli bir yere kadar çıkabiliyorken gemi mühendislerinin maaşları çok yüksek seviyelere çıkabilmektedir. Gemi mühendislerinin dezavantajlarından biri uzun süre denizde kalmak zorunda kalabilmeleridir. Aylarca gemi yolculukları yapıp evlerinden uzun bir süre ayrı durabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2.598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

155 TL (%6)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2,753 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap