Genetik Mühendisi Maaşları

Genetik Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan ve hızla gelişmekte olan genetik mühendisliği alanında çok para olduğu söylenmektedir fakat gerçekten genetik mühendisleri çok para kazanıyorlar mı? Genetik mühendisleri ne kadar maaş alıyorlar ve ne iş yapıyorlar? Henüz yeni atanmış bir genetik mühendisinin maaşı ne kadardır? Genetik mühendisliği denince akla nedense direkt olarak otopsi yapan insanlar gelmektedir. Fakat genetik mühendisliği elbette ki bundan ibaret değildir. Genetik mühendisleri tüm canlıların gerek yaşarken gerek ise öldükten sonraki halleriyle ilgilenen mühendislik dalıdır. Genetik mühendisleri canlıların kalıtsal özellikleri ile yani DNA larını değiştirip onlara yeni özellikler yükleme konusunda çalışmalar yürüten kişileridir. Genetik mühendisleri aynı zamanda farklı genlerin birleştirilmesi, var olan gendeki hataların düzeltilmesi, genlerin yalıtılması ve onarılması gibi çalışma faaliyetlerini de yürüten kişilerdir. Teknolojinin günden güne hızla gelişmesiyle birlikte bizimde sıkça duyduğumuz kelimeler arasına giren klonlama çalışmalarını yürüten kişiler de yine genetik mühendisleridir. Aynı zamanda yediğimiz içtiğimiz besinlerin genetik yapılarını inceleyenler de genetik mühendisleridir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük genetik mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan genetik mühendisleri farklı almaktadır.

Genetik Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Dayi dedi ki:

    Maaşları yazmışsınız ama bilgi yok.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap