Gıda Mühendisi Maaşları

Gıda Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Toplumumuzda yeni yeni gün yüzüne çıkan gıda mühendisleri ne kadar maaş alıyorlar? Gıda mühendisliği bir dönemin gözde meslekleri arasındadır. Şu anda da üniversitelerde tercih ediliyor fakat tercihlerin azalmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi ne yazık ki atama sıkıntısıdır. Gıda mühendislerinin görevi genellikle gıdaların üretim aşamalarında sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretip üretilmediği konusu olarak bilinmektedir. Böyle düşünülünce de çalışılacak alan azmış gibi görünmektedir. Fakat gıda mühendislerinin çalışma alanı düşünülenden çok daha fazladır. Örneğin devlet sahasının göz önünde bulunduracak olursak okul ve üniversite yemekhanelerinde yemeğin yapım esnasında hangi malzemelerin hangi şartlarda kullanıldığını denetlemek bir gıda mühendisinin görevidir. Yine aynı şekilde bir kuruma girip çıkan yemeklerin ürünlerin denetiminden de onlar sorumludur. Nasıl ki bir beslenme ve diyetetik uzmanı bir kurum için yemek listesi yazıyor ise bu yemeklerin üretiminde uzman ile iş birliği yapması gereken kişi gıda mühendisidir. Özel sektörde de restoran ve otellerde gıda mühendisi çalıştırmak gerekmektedir. Gıda mühendisinin maaşı otel ve restoranlarda yerine göre değişebilir. Fakat devletteki gıda mühendisi maaşı belli yıllar aralığıyla artış gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde elektrik elektronik mühendisi maaşları, elektrik mühendisi maaşı ve elektrik mühendisliği maaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük gıda mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan gıda mühendisleri farklı almaktadır.

Gıda Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap