Hakim Maaşları Kaç Lira

Hakim Maaşları Kaç Lira

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Hakimler adalet için oldukça önemlidir. Hakim maaşları ne kadar sorusunu yanıtı olarak yapılan araştırmalarda hakim maaşının beklenin daha üzerinde olması, hakimlerim mesleki anlamda son derece önemli oldukçalarını en açık göstergesidir. Hayatımızda adaletin uygulanmasına yardımcı kurumların için en önemli konumda var olan hakimler son kararın verilmesi ve adaletin yerini bulması adına hukukun temel taşları niteliğindedir. Suçlunun gerekli cezayı alması ve masumun rahata kavuşması adana adaletin ülke genelinde son derece titizlikle sürdürülmesi gereklidir. Hakimler bu noktada en yetkili kişi grupları arasında yer alıyor. Hakim maaşları 2016 yılında gerekli zam ile birlikte son halini almış ve hakim maaşları çalışma sürelerine ve kıdemine göre farklılıklar göstermiştir. Uzun zamandır bu meslekte görev almış ve hayatında bazı şeylerden vazgeçerek mesleğinde yükselmiş olan hakimlerin maaşları yeni göreve başlayan hakimlerden ebetteki farklılık gösterecektir. Bu faklılıklar hakim maaşları arasında barız fark edilmektedir. Ülkemizde yeni hakimlerin yetişmesi adına üniversitelerde eğitimler verilmeye devam edilmekte ve hukuku ülke genelinde temellerini sağlam atılması adına çalışmalar sürdürülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Pilot Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde askeri pilot maaşları ne kadar, pilot maaş ve pilot maaşı thy hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

8. derecede bulunan hakim maaşıdır. 8/3 Derecesine aittir. 2 yıl görevli hakim maaşıdır.

Hakim Maaşları Kaç Lira

Aktif Maaş

5.638 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

281,9 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

5919,9 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap