Harita Mühendisi Maaşları

Harita Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Geçmişten günümüze kadar kullanılan bir yöntem varsa o da harita metodudur ve bu yöntemin bilirkişileri olan harita mühendislerinin ne kadar maaş aldıkları da akla gelen ilk sorulardandır. Öncelikle harita mühendislerini görevlerini ve çalışma alanlarını inceleyecek olursak harita mühendisleri yeryüzünün tamamının ya da bir kısmının farklı tekniklerle çizilmesini sağlarlar. Farklı ölçme yöntemlerini kullanarak çizilmek istenen alanı bilgisayar ortamına taşıyan bunları haritalar şeklinde tasvir eden ve konumla bağlantılı olarak çizilen parçanın her türlü ölçeklendirme büyültme küçültme gibi matematiksel analizini yapan kişilerdir. Harita mühendisliği gelişen teknolojiden en çok faydalanan mühendislikler arasındadır. Çağa ayak uydurmakta hiç gecikmeyen bu bilim dalı git gide gelişmektedir ve bu sayede harita mühendislerinin çalışma alanları da hızla artmaktadır. Çalışma alanlarının artmasıyla birlikte harita mühendislerinin aylık gelirleri de oldukça merak edilmektedir. Harita mühendislerinin maaşları özel sektöre ve devlet alanında çalışmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fakat buna rağmen güzel miktarlar kazanabilmektedirler. Harita mühendisliğinde en önemli nokta kendini geliştirmektir. Kendini geliştiren bir harita mühendisi her yerde iş bulabileceği gibi iyi maaşlar da alabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük harita mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan harita mühendisleri farklı almaktadır.

Harita Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2512 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

125 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2637 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap