Hemşire Maaşları Ne Kadar

Hemşire Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Sağlık personelinin profesyonel üyesi olarak görev yapan hemşireler sağlık alanında halka verilen hizmetlerin en üst seviyeye ulaşması adına oldukça büyük önem taşıyan meslek grupları içerisinde yer almaktadır. Hemşire kavramı hasta ile yakından iletişim halinde bulunan ve doktorlardan ziyade hasta ile yakın diyalog kurarak bazı konularda hastaların bilgilendirilmesi adına hizmet vermektedir. Hemşireliğin tarihine bakıldığında oldukça eski zamanlara dayandığına ve bu konuda mesleki anlamda kendini geliştirmiş sağlık personellerinin arasında karşımıza çıkmaktadır. Hemşire maaşları son zamanlarda sağlık bakanlığını getirmiş olduğu düzenlemeler ile birlikte çalışılan hastaneler göre farklılık göstermektedir. Döner sermaye olarak adlandırılan bu farklılıklar hemşire maaşları ne kadar soruna tam bir yanıt vermiyor olsa da hemşire maaşı yaklaşık 3 bin Türk lirası olduğu istatistikler ile kanıtlanmıştır. Hemşire maaşları 2016 yılına gelindiğinde de yıpranma payının da içinde bulunduğu bir ücret artış göstermiş olsa da hemşirelerin yapmış hastalarda vermiş oldukları ücrete karşısında son derece az olacaktır. Halkın sağlığı için elinden geleni yapmaya hazır olan hemşirelerimize ve hemşire adaylarına başarılar dileriz.

Aşağıda paylaştığımız bilgiler 11/3 derecesine ait lise hemşiresi maaşlarıdır. Ocak 2016 yılına aittir. Maaşlar döner sermaye göre farklılık göstermektedir.

Hemşire Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2444,47 TL

Verilen Zam

218 TL (%8,40)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,5 TL

Toplam Ele Geçen

2786 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap