Hizmetli Hademe Memur Maaşları

Hizmetli Hademe Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Okullarda görev alan temizlik görevlileri hademe olarak adlandırılıyor. Hademe maaşları ne kadar olduğu ise son zamanlarda en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Temizlik görevlileri okulun sadece temizliği ile ilgilenememektedir. Yapılması gereken tabiri yerindeyse ayak işlerinin de yaptırıldığı hademeler asgari ücret karşılığında çalışmaktadır. İşsiz sayısının olukça fazla olan ülke genelinde hademelik olukça makul bir iş imkanı olarak karşımıza çıkıyor. Hademelerin çalışma saatleri görev aldıkları okul kapsamında değişmektedir. Tam gün eğitim veren okullarda hademelerin işinin biraz daha kolay olduğunu söylemek mümkün. Diğer eğitim kurumlarından farklı olarak iş saatleri daha az oluyor ve öğrenci değişikliğine bağlı ara terzilikleri daha az oluyor. Okullarda hademe ihtiyacı her zaman olmakta ve hademe olarak çalışacak kişilerde aranan özellikler son derece sınırlıdır. Hademe olarak görev yapmak isteyenlerin özel sektörün ağır çalışma koşullarının altında bir performansla daha fazla maaş alacaklarını belirtmek isteriz. Sözleşmeli hademe alımının zamanla kadrolu hale gelmesi ve SKK gibi imkânların olması çoğu işsizin hademeliğe yönelmesine neden olmuştur. Kamuda hizmetli maaşları ise çalıştığı kurumun yoğunluğu ve çalışma şartlarına göre değişiklik gösterdiğini belirtmek isteriz.

Kamuda görev yapan hizmetlilerin çalıştıkları birimleri incelediğimizde başta ; Tbb hizmetli hademe maaşları, Tsk hizmetli hademe maaşları, tübitak hizmetli hademe maaşları, hastane hizmetli hademe maaşları, danıştay hizmetli hademe maaşları, dsi hizmetli hademe maaşları, okul meb hizmetli maaşları, sağlık bakanlığı hizmetli personel maaşları ve yardımcı hizmetli maaşları yer almaktadır. Yukarı yer alan maaşlar kelimesi kurumuna göre değişmekle birlikte ortalama 100 – 300 TL fark olabilmektedir. Misal vermek gerekirse; hastane de görev yapan yardımcı hizmetler (hizmetli – hademe) maaşları 2300 TL olurken, DSİ kurumunda 2410 TL olabilmektedir. (Şart eşittir. Aynı eğitim, bekar – evli gibi)

Aylık ücretlerin belirlenmesi konusunda bir çok açıklama gösterdik. Taşören olarak kamu kurumda görev yapılıyorsa, taşeron hizmetli maaşları kuruma göre farklılık olabilmektedir. Eti maden de görev yaparsa firma ile yapılan anlaşma gereğince 1600 TL gibi olurken, DSİ de 1750 TL olmaktadır. (Taşören hizmetli – hademe) engelli hizmetli maaşları ile sözleşmeli hizmetli maaşları arasında 200 TL fark bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kamu hizmetli hademe maaşlarıdır.

Hizmetli Hademe Memur Maaşları

Aktif Maaş

2412 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

120 TL (%5)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2532 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap