İlçe Belediye Başkanı – Yardımcısı Maaşları

İlçe Belediye Başkanı – Yardımcısı Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Belediye başkanlığı yıllardan beri var olan bir meslektir ve herkesin ben belediye başkanı olsam şöyle yapardım dediği bir an vardır. Belediye başkanları halkın seçimleri sonucu başa gelen ve şehrin tüm işleriyle ilgilenen kişidir. Şehirde yapılacak şehir ve bölge planlamalarıyla ilgili konuda olsun halka yapılacak yardım konusunda olsun tüm görevleri üstlenen kişi belediye başkanıdır. Yol yapım çalışmalarını, köprü yapım çalışmalarını yürüten ve denetleyen kişi de belediye başkanıdır. Bunlar için devletten ödenek ister tüm bu çalışmalar için gerekli yerleri bilgilendirir. Halkın isteklerine kulak verir. Onların istekleriyle eksikleriyle ilgilenir. Şehrin tüm ihtiyaçları için plan ve projeler oluşturur. Eğitim, ulaşım, çevre ve sosyal hizmet alanlarında çalışmalar yürütür. Dini ve milli bayramlarda düzenlenen etkinliklere katılır ve halkla birlikte vakit geçirir. İlçe Belediye başkanı maaşları hakkında yalan yanlış bilgiler çoktur. Bu konu doğrultusunda aşağıda tabloyu inceleyiniz. Kesin, doğru ve gerçek bilgileri öğrenin.

Belediye başkanı maaşları 2016 başlığı altında büyük şehir belediyesi başkanları ile ilçe belediye başkanları maaşları arasında farklılıklar görülebilmektedir. Büyük şehir belediye başkanları maaşları ne kadar olduğu ile ilçe belediye başkanı maaşlarının ne kadar olduğu ve arasındaki fark da merak edilenler arasındaki yerini almıştır.

Aşağıda yer alan bilgiler 100.000 nüfuslu belediye başkanı maaşına aittir. Yardımları ise bu maaşın %30 ile %35 arasında düşüğünü alırlar. 2016 yılı için 50 bin ile 100 bin nüfusuna sahip olan ilçe belediye başkanı 9335 TL (Temmuz 2016) maaş alırken,  yardımcısı 6 bin TL ile 7 bin TL arasında aylık maaş almaktadır.

5393 sayılı kanunda ilçe nüfusuna göre belediye başkanlarının aylık maaşları belirlenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

İlçe Belediye Başkanı – Yardımcısı Ma...

Aktif Maaş

9335 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

298 TL (%3)

Vergi Dilimi

%35 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

9633 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap