İlk İşe Başlayan Memur Maaşları

İlk İşe Başlayan Memur Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Yeni işe başlayan memur ne kadar maaş alır ? Merak edilen ve en çok sorularının yanıtları vereceğiz. Memur olmak herkesin hayalleri arasında yer alır. Özellikle son yıllarda para kazanmanın zor olduğu dönemde memur olabilmek bazı şartları sağlamak gerekiyor. Bu sene yapılacak olan memur alımlarının sayısı geçen seneye göre 5 kat daha arttı. 15 Temmuz darbe girişimine kalkışan alçak teröristler devletten bir bir ihraç ediyor. Bu sebeple boşalan kadrolara yeni memur alımları kısa zamanda yapılacak. Peki memur olabilmek için ne gerekir ? Hangi şartlarda memur olunabilir. Bazı kadrolarda Kamu Personeli Sınavı şartı aranmıyor. (Özel harekat polis alımları için)

Yeni Memur Maaşları Ne Kadar ?

Göreve yeni başlayan memur bazı kriterlerden geçer. Özellikle 657 sayılı devlet memur olabilmek için T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. KPSS sınavına girmiş olması ve merkezi atama sistemi bir kadroya yerleştirilmiş olması gerekiyor. Memur maaşları yılda iki kez olmak üzere zam gelmektedir. Bu zamlar Ocak ve Temmuz aylarında hükümet ile sendikalar tarafından yapılan anlaşmaya göre belirlenmektedir. Toplu iş sözleşmesi 2 sene bir olmak üzere yapılmaktadır. Memur zamları şu şekildedir. Ocak 2016 %5 + Temmuz 2016 %6 + Ocak 2017 %3 + Temmuz 2016 %4 olarak açıklandı. Bu göre işe yeni başlayan lise mezunu memur maaşı 2,259 TL (Temmuz 2016 verilerine göre) belirlendi.

Peki yeni işe başlayan memur ne zaman maaş alır ? Çalıştığı kurum bağlı değişmezsiniz her ayın 15’in maaş hesabına yatmaktadır. Bu hesap iş başı yapmadan önce kendisi tarafından açılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap