İlköğretim Matematik Öğretmeni Maaşı

İlköğretim Matematik Öğretmeni Maaşı

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Eğitimin temel taşlarını öğretmenler atmaktadır. Son zamanlarda ilköğretim matematik öğretmeni maaşları geneline baktığımız zaman öğretmen maaşlarını miktarını aşağı yukarı saptamak mümkün olacaktır. Herkesin bildiği üzere ülkemiz genelinde öğretmen atamaları bir hayli zor olmakta, atama beklenen öğretmen adayının fazla olmasına karşılık alımın son derece az olduğu verisine ulaşılmaktadır. Tüm öğretmen adayları içinde ataması en fazla olan ve atanma olasılığını böylelikle artıran bölüm ilköğretim matematik öğretmenliği olarak karşımıza çıkmakta ve bu durum atama bekleyen eğitimcilerden bazının yüzünü güldürmektedir. İlköğretim matematik öğretmenliği maaşları 2016 yılının girmesiyle birlikte enflasyon oranından nasibini almış ve gerekli zammın yapıldığı milli eğitim bakanlığı tarafından açıklamalara göre belirtilmiştir.  İlköğretim matematik öğretmenleri verdikleri eğitimin karşılığında aldıkları ücretler konusunda çeşitli anketlerin doldurma imkanına sahip olmuş ve çoğunluğun mesleklerini yapmaktaki asıl amacın para olmadığı doğrulanmıştır. Eğitimcilerin geneline bakıldığın mesleklerini büyük bir aşkla yaptıkları takdirde amacına ulaşabileceğini vurgulayarak, para için yapıldığında çekilmez hale geldiğini belirtmiştir.

Bir önceki yazımız olan Resim Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde resim öğretmeni maaşı, resim öğretmeni maaşları ve resim öğretmeni maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

İlköğretim Matematik Öğretmeni Maaşı

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap