İmam Maaşları

İmam Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Din görevlisi olarak adlandırılan imamlara olan ihtiyaç her geçen gün artış göstermiş ve bu güne bakıldığında imamlığa olan ihtiyaç geçen yıllardan daha fazla olmaktadır. Bunun için imam hatip lisesi mezunlarının aklılarına ilk olarak imamlık mesleği gelmekte ve bu alanda yapılan sınavla katılarak imam olma fırsatını ele geçirmektedirler. İmam maaşları son yıllarda artış göstermiş ve bunun en önemli nedenleri arasına bakıldığında enflasyon oranlarının bir hayli etkili olduğu kanısına varılmıştır. İmam maaşları 2016 yılının girmesiyle birlikte son halini almış ve çeşitli din görevlileri ile birlikte bir hayli artı göstermesine rağmen maaşların imam ihtiyaçlarını çoğu zamana karşılayamıyor olması gündeme gelmiştir. İmam maaşı bu güne bakıldığında yaklaşık olarak memur maaşları ile birlikte seyretmekte ve verilen hizmette doğru orantılı bir şekilde artış göstermektedir. İmam maaşları ne kadar soruna yanıt olarak bir imamının aylık maaş bordosuna göz atmış bulunmaktadır. Bununla berber imamların memurlar maaşlarına denk olan ücretleri verdikleri hizmet olanaklarına paralel olarak artış göstermektedir. İmamlığı düşünene arkadaşlara hem bu dünya hem de öbür dünyaları adına son derece güzel bir tercihte bulunacaklarını unutmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Memur Maaşları Zamları başlıklı makalemizde 2016 memur maaş zammı ne kadar olur, 2016 memur maaşları ve 2016 yılı memur maaş zamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Aşağıda verilen maaş bilgisi imam hatip (lise mezunu) ve en düşük derece üzerinden hesaplanmıştır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir.

İmam Maaşları

Aktif Maaş

2235 TL

Verilen Zam

111,75 TL

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2470,28 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap