İmamlar Kaç Para Maaş Alıyor

İmamlar Kaç Para Maaş Alıyor

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İnsanlara dini görevlerini anlatmak ve yerine getirmek telkinlerde bulunan, Başbakanlığa bağlı olan Diyanet İşleri Personel Başkanlığı tarafından görevlendirilen kişilerdir. İmam kaç para maaş alıyor sorusu sıklıkla duyulan ve internet ortamında merak edilen sorulardan bazılarıdır. İmamlar müftülüklere direkt olarak bağlıdır. İlgili gelen emir, telkin ve diğer dini görevleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından müftülüklere, müftülükler ise bağlı oldukları alt birimlere iletir. %99 müslüman olan ülkemizde dini hizmetler önemli bir yer tutmaktadır. Din görevlileri, imamlar, vaizler, müftülük çalışanları, müftüler gibi birçok teşkilatlanma söz konusudur. Bunların çalışmalarını inceleyen ve yön veren ihtiyaç doğrultusunda ilgili birime, ilgili bölgeye imam olarak görevlendirilme yapan birim Diyanet İşleri Başkanlığıdır. Pekala, imam maaşı 2016 temmuz ne kadar oldu ?

Memurlar yılda 2.kez zam alırlar. Ocak ve Temmuz aylarıdır. Ocak 2016 ve Temmuz 2016 imam maaşları zamları ve ele geçen net tutar aşağıdaki listede açıkça belirtilmiştir. Yine bakacağınız tablo üzerinden Ocak 2017 zammını da görebilirsiniz. Ocak 2017 için verilen %3 zam, Temmuz 2017 için verilen %4’lük zam olduğunu hatırlamak isteriz.

Listede sözleşmeli imam maaşları ve imam hatipler maaşları yer almamaktadır. Fakat, sözleşmeli çalışanların maaşı %5 ile %15 fazlasını kadro personel almaktadır. Örneğin 3000 TL net alan kadrolu personel ise, sözleşmeli çalışan minimum 2550 TL almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

İmamlar Kaç Para Maaş Alıyor

Aktif Maaş

2593 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

77 TL (%3) (Ocak 2017)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2670 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap