İşçi İkramiyeleri Ne Zaman Ödeniyor

İşçi İkramiyeleri Ne Zaman Ödeniyor

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Son dakika işçi ikramiyeleri ilave tediye tarihleri belli oldu. 2017 senesi için belirlenen rakamlar ve tarihleri konumuzda… Kamuda görev yapan işçilerin, işçi ikramiyeleri hakkında önemli bilgileri haberimizden inceleyebilirsiniz. İkramiyeler 2017 ne zaman verilecek, işçi ikramiyeleri 2017 gibi bir çok soru sorulmaktadır. Burada sorulan soruların bazıları yanıt bulurken, bazıları cevapsız kalmaktadır. İşte haberimizde tüm merak edilen soruları ve onların yanıtlarını vermeye çalışacağız. İşçilere verilen ikramiyeler kurumun kendi bünyesinden ve Bakanlar Kurulu kararı ile verilmektedir. TCDD, DSİ, KYM gibi kurumlarda görev yapan işçiler senede 2 tam 4 yarım olmak üzere ikramiye alırlar. Yine bu kurumlarda sınır olmayan bir çok işçi çalıştıran kamu kuruluşu vardır.

KİT‘ler bunların bazıları barındırmaktadır. 2 tam verilen ikramiyeler Ocak ve Temmuz ayların olmak kaydıyla (kurum tarafından verilmektedir. Tarihlerinde 1 ay gecikme yaşanabilir. Ekseriyet bu şekildedir.) verilmektedir. Geri kalan yarım ikramiyeler ise Bakanlar Kurulu kararı ile her senenin başında açıklanır. Bu açıklamaya göre genellikle ; iki yarım ikramiyeler ilk 6 ay içinde ödenmektedir. Yani Ocak sonu ve Haziran sonu diyebilir. (Her zaman bu şekildedir.) Geri kalan 2 yarım ikramiye ise, 1. bayram önce (kurban veya ramazan) herhangi birinde ödenir, kalan son yarım ikramiye ise senenin son haftasında ödenir. (3 – 4 senedir ) bu şekilde ödenmektedir.

İşçi İkramiyeleri 2017

Sene içerisinde kamu işçilerine ödenen ikramiye tarihleri belli oldu. Bu bağlamda Ocak ve Haziran aylarında tam ikramiyeler (kamu kurumuna göre değişmekle birlikte) kalan yarım 4 ikramiye, Ocak sonu ve Haziran sonundadır. Kurban bayramı 2017 önce bir yarım ikramiye daha ödenecektir. Kalan son ikramiye ise 54. hafta (Aralık ayının son haftası) ödenecektir.

Kurumlarda çalışan personeller işçi ikramiyeleri ne zaman ödeniyor gibi sorular ve mailler sormaktadır. Bu sorunun net yanıtı haberimizdedir. Bakanlar kurulu kararı ile açıklanan ikramiye tarihleri resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. İşçi ikramiyeleri resmi gazete 2016 senesi itibariyle verilmiştir. Resmi gazetede yayımlanan 2016/8372 sayılı karara göre ;kamu-ikramiye-maasiorg

İşçi ikramiyeleri bayramdan önce ödenecek mi sorusunun net yanıtı evettir. Kurban bayramı 2016 yılı itibariyle yarım ikramiyelerin ödenmesi beklenmektedir.

Yarım ikramiye 25.08.2017 tarihinde (kurban bayramından önce ikramiye) ödemesi yapılacaktır.

İşçi ikramiyeleri son dakika haberlerini paylaşmıştık. Bu haberimize göre işçi ikramiyesi açıklaması 2016/8372 sayılı karara göre son kalan ikramiye 26/12/2016 tarihinde ödenecektir.

2017 Kamu – Devlet İkramiye Tarihleri

Tarihler İkramiye Türü Verilecek Karar
15.Oca.17 Tam İkramiye Kurum kararı ile verilecektir.
30.Oca.17 Yarım İkramiye Bakanlar kurulu kararı ile verilecektir.
23.Haz.17 Yarım İkramiye Bakanlar kurulu kararı ile verilecektir.
Ramazan Bayramı Öncesi 2017 Yarım İkramiye Kurum kararı ile verilecektir.
15.Tem.17 Tam İkramiye Kurum kararı ile verilecektir.
Kurban Bayramı Öncesi 2017 (25 Ağustos) Yarım İkramiye Bakanlar kurulu kararı ile verilecektir.
25.Ara.17 Yarım İkramiye Bakanlar kurulu kararı ile verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Engelli Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde engelli emekli maaşı ne kadar alırım, engelli maaş farkları ve engelli maaşı alma şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
 1. Murat dedi ki:

  Ikramiyeler aciklandimi bayram oncesi varmi devlet ikramiyesi

  1. Maaşı dedi ki:

   9 Eylül 2016 da ikramiyeler verilecektir.

 2. Eylem dedi ki:

  Peki kimlere odenecek bu ikramiye

  1. Maaşı dedi ki:

   Kamu işçilerine verilmektedir.

 3. kenankeleş dedi ki:

  slm kamu işçilerine 2017 kurban bayramında önce verilecekmi

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap