İşçi Maaşları Ne Kadar Oldu 2016 – 2017

İşçi Maaşları Ne Kadar Oldu 2016 – 2017

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İşçi maaşları ne kadar 2016 – 2017 sorusunun en net yanıtını maasi.org sitemizde bulabilirsiniz. İşçi maaşları kamuda çalışanları 2015 – 2016 yılı için hükümet ile işçi sendikaları arasında imzalanan anlaşmaya göre 2015 yılı için %11 + enflasyon, 2016 yılı için %7 + enflasyon olarak belirlendi. Örneğin 2014 Aralık ayında 2000 TL net maaş bir işçi 2016 Aralık itibariyle net 2360 TL oldu. (Vergiler düşüldükten sonra) Peki burada ki çalışan devlet işçisi olmayıp taşören olursa ne olur ? Taşeron işçi maaşları ne kadar olacak 2016 – 2017 seneleri itibariyle ne kadar zam geldi işte detaylar ve merak edilen tüm sorularının yanıtları… Taşören işçiler 2015 itibariyle hükümetin üzerinde çalıştığı maaş yasa tasarı ise en düşük 1300 TL’ye yükseltildi. Fakat bazı kurumlar çalışan taşörenlerine fazla maaş vermek için teknik şartnameye alımları yüksek göstererek, taşören çalışanlarına fazla para ödüyor. Örneğin şartname üzerinden asgari ücretin en az %40 fazla alması ibaresi kullanırsak, kurumda çalışan taşören personel en düşük 1830 TL maaş alacak. Bu durumda en düşük çalışan işçi maaşı 1300 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Gelelim işçi emekli maaşları ne kadar oldu sorusunun yanıtına. Bilindiği gibi işçi emeklisi SKK üzerinden emekli olan kişidir. Bu kişi yapılan son zamlarla birlikte en az 1100 TL ile 3500 TL arasında emekli maaşı alabilir. Sigortalık döneminde yatırılan primler hesaplanırsa, maksimum alacağı emekli aylığı 3500 TL civarında olur. En minimum seviyeden ödeme yapılan işçiler ise en az 1100 TL aylık almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bahçıvan Maaşları başlıklı makalemizde bahçıvan gıda maaş, bahçıvan maaşı ne kadar ve bahçıvan maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap