İşletme Mühendisi Maaşları

İşletme Mühendisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İşletme mühendisinin maaşları neye göre belirlenmektedir, işletme mühendislerinin aylık gelirleri neye göre değişmektedir, işletme mühendisliğinin amacı nedir gibi soruların cevabı yazımızın devamında yer almaktadır. İşletme mühendisliği bölümü işletme bölümü ile mühendislik uygulamalarının birleştirildiği bir bölüm olarak tanımlanmaktadır. İşletme mühendisliği bölümü öğrencileri hem işletme derslerini hem de mühendislik derslerini ortak olarak almaktadırlar. Yönetim planlama, önderlik etme, üretim denetleme, pazarlama ve finansal işlemleri yürüten mühendislik dalıdır. Tüm bu işlemleri mühendisliğin temel disiplin koşulları altında uygulama ve süreçlerini göz önünde bulundurarak çalışmalarda bulunmaktadırlar. İşletme mühendisliğinin temel amacı grup çalışmalarında uyumlu, işletme problemlerine çözüm arayabilen, bu problemlere etkin çözümler bulup o çözümleri en iyi şekilde uygulayabilen, iletişim yeteneği kuvvetli, sorumluluklarının bilincinde bireyler yetiştirmektir. İşletme mühendisliği bölümü tıpkı diğer mühendislik bölümleri gibi dört yıllık bir eğitim vermektedir. İşletme mühendislerinin çalışma alanları oldukça geniştir. Reklam ve pazarlama şirketlerinde veya bu konuyla alakası olmayan herhangi bir şirketin biriminde çalışabilmektedirler. İşletme mühendisi maaşları kamu ve özel şirkette farklılıklar göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Burada yazılan maaşlar en düşük işletme mühendisi maaşıdır. Maaşlar net maaşlardır. Brüt olarak mühendisler odası tarafından belirlenen rakam 3300 TL'dir. Kamuda görev yapan işletme mühendisleri farklı almaktadır.

İşletme Mühendisi Maaşları

Aktif Maaş

2452 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

122 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2574 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap