Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Jandarma özel harekat devletin önemli koruma kollarından birini oluşturmaktadır. Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları harekat içindeki bireylerin rütbelerine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle rütbeli kişilerden oluşan jandarma özel harekat terörle mücadelede oldukça başarılı olup ülkenin birlik ve berberliği için önemli kilit taşlarından birini oluşturmaktadır. Jandarma genel komutanlığına bağlı olarak görev yapan Jöh, başlıca gönüllü askerlerden oluşmaktadır.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları 2016

Jandarma Özel Harekat personelleri memur zamlarından yararlanır. Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere maaşları sene 2 kez zam gelir. Çalıştığı bölgeye yan ödemeler ve tazminatlar eklenir. Sonuçta ele Jandarma Özel Harekat maaşı olarak bulunur. Bu birimde çalışan uzman çavuş, astsubay ve diğer harekat timleri bulunmaktadır.

Jandarma özel harekat timleri turgay sayısınca olup içinde değişik rütbelerde askerler mevcuttur. Jöh maaşları harekat içindeki rütbelere göre değişiklik göstermektedir. Vatanın korunması adına çalışan jandarma özel harekatçıların emeklilik süreleri diğer mesleklere göre daha kısadır. Ayrıca yıpranma paylarını göz önünde bulundurulduğunda erken yaşta emekli olan mesleki gurupların içinde karşımıza çıkacaktır. Jandarma Özel Harekat timi maaşları operasyon süreleri ve operasyonda yıpranma oranına göre değişiklik göstermektedir.

Devletin kendilerine sunduğu lojman ve buna benzer olanaklardan faydalanan jöh’lerin maaşlarında kesintilerin de olduğunu belirtmek isteriz. Jöh maaşları 2016 yılında terör olaylarının da artmasıyla birlikte artış göstermiştir. Jöh maaşının belirlenmesinde görev yapılan bölge ve bölgedeki terör yoğunluğunda oldukça önemlidir. Özetle; ele geçen maaş 3500 TL ile 4500 TL arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Jatek Maaşları başlıklı makalemizde jatek maaş, jatek maaşları 2016 ve jatek maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Maaşları

Aktif Maaş

3895 TL (Ocak 2017)

Verilen Zam

155 TL (%4)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2017)

Toplam Ele Geçen

4050 TL (Temmuz 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap