Jatek Maaşları

Jatek Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Jandarma Astsubay Temel Kursu (JATEK) olarak biliniyor. Jatek maaşları 2016 – 2017 yılına ait net verileri açıklayacağız. İç İşleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından açılan sınavlar ile astsubay alımları yapılmaktadır. Sınavlar ÖSYM Başkanlığı tarafından her sene yapılmaktadır. 2803 sayılı kanuna göre bir askeriye kursudur.

JATEK Kursiyer Hakları

– Jandarma Astsubay Temel Kursu olarak bildiğimiz JATEK parasız yatılı okuldur.

– Jandarma Astsubay Temel Kursunda eğitimler faaliyetleri yapılır. Kursiyerler malzemelerden ücretsiz olarak yararlanırlar.

– Kurs süresi boyunca Astsubay Çavuş Maaşı alır. (Harçlık)

JATEK Astsubay Maaşları

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından personel alımları JATEK üzerinden yapılır. Astsubay olmak isteyen kişiler mutlaka bu kursa tabi tutulur. Kursta bir çok sınav vardır. Aşamalar, elemeler ve sağlık kontrolleri vardır. Başarılı olan adaylar Jandarma Astsubay Temel Kursu (JATEK) mezunu olur. Astsubay olarak göreve başlar. Sonuç itibariyle jatek mezunu maaşları almaya başlarlar. Kurs suresi boyunca Astsubay çavuş harçlığı alırlar.

Jatek ne zaman maaş alır Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere 2 kez maaşlarına zam gelir. Aşağıdaki tabloda Temmuz 2016 ve Ocak 2017 maaşları verilmiştir. (Astsubay maaşları)

Bir önceki yazımız olan Mübaşir Maaşları başlıklı makalemizde adalet bakanlığı mübaşir maaşları ne kadar, adli mübaşir maaşları ve bayan mübaşir maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Jatek Maaşları

Aktif Maaş

2847 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

99 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2946 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap