Jokey Maaşları

Jokey Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Günümüzde at binene kişiler olarak adlandıran jokeylik bir hayli artmıştır. Jokey olmak için hayvanlar ile duygusal bağınızın kuvvetli olması gerekmektedir. Özel sektörde gibi görünse de jokeyler yarış başına ücret almaktadırlar. Jokeyler kendilerine sunulan ekipmanları hızlı ve güvenilir bir şekilde kullanabilecek adına eğitilmiş kişilerden oluşmaktadır.

Jokey olmak isteyenler başta fiziksel olmak üzere birtakım şartlar aranmaktadır. Jokeylerin kilolarına ve fiziksel aktivitelerine dikkat etmeleri işlerinde başarılı olmaları adına son derece gereklidir. Yarışalar sırasında at ile birebir sorumlu kişi olduğunda atın yarışa hazırlanması sırasında antrenöre bilgi vermesi gerekmektedir.

Jokey maaşları işinde dikkat edilmesi gereken unsurlar atlanamadığı sürece beklentilerin üzerine çıkacaktır. Yarış sırasında ata yön veren ve hız ayarlamasını sağlayan jokey, yarış sırasında atın hızının artırıcı uyaranlarda da bulunması gereken asıl kişi olarak dikkat çekmektedir. Atın yarışa hazırlanması sırasında antrenör ile birlikte atın her türlü ihtiyacının karşılanmasından sorumlu olduğu kadar at ile arasında duygusal bağı da sağlamaya özen göstermelidir. Jokey maaşları ne kadar sorunun yanıtın da ise yarış sonuçlarının asıl belirleyici etmen olduğu unutulmamalıdır.

Yarış atının ve jokeyin sayesinde kazanılan kazanç şu şekilde pay ediliyor. Diyelim ki 100 bin TL ikramiye kazanıldı.

%10’u jokey alıyor (10 bin TL)

%2’si vergi giderleri (2 bin TL)

%1’i menajer gideri (bin TL)

%10’u antrenör (10 bin TL)

%5’i seyin (5 bin TL)

%75’i atın sahibi (75 bin TL)

Burada önemli olan büyük pastadan kazanç sağlamak. Aşağıda orta seviye yarış bitiren jokey maaşı görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Mimar Maaşları 2017 başlıklı makalemizde bir mimar maaşı ne kadar, iç mimar başlangıç maaşları ve mimar maaşları belediye hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Jokey Maaşları

Aktif Maaş

3850 TL

Verilen Zam

-

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

3850 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Veysel dedi ki:

    Jokeyler bu 3850tl maaşı nerden nasıl aliyorlar

  2. Mustafa Ali dedi ki:

    Bende jokey olmak istiyorum ne yapabilirim ?

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap