Kadrolu İtfaiyeci Maaşları

Kadrolu İtfaiyeci Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

İtfaiye personelleri maaşları hakkında detaylı bilgiyi konumuzda öğrenebilirsiniz. Öncelikle bu mesleğin ne kadar zor ve tehlikeli olduğunu bir kez daha hatırlatarak konumuza başlıyoruz. Bütün il ve ilçelerde itfaiye bölümleri vardır. Belediyenin bünyesinde görev yaparlar. Herhangi bir yangın, tehlikeli patlama, kurtarma operasyonu vesaire işlerde ilk elden görev alanlar alırlar. İtfaiye eri maaşları geçtiğimiz Temmuz ayı ile %5 oranında artış gösterdi. Bu personel kendi arasında itfaiye eri, itfaiye şöforü, itfaiye ekipleri ve itfaiye amiri olarak 4 bölüme ayrılmaktadır. Çalışanlar 24 saat esasına göre üçlü veya dörtlü vardiya şeklinde çalışmaktadır. Örneğin Çankaya, Kızılay, Esenyurt gibi yerlerde çalışan sayısının 20 ile 30 arasında olduğunu net bir şekilde belirtelim. İtfaiye personelleri herhangi bir acil durumda olaya müdahale edebilecek teknik donanıma ve bilgiye sahiptir. Ocak 2017 itfaiye maaşları %3 oranında zam gelecek gelecektir. Aşağıdaki maaş tablonuzda ortalama bir itfaiye erinin maaşı yer almaktadır. Amirinin %20 ile 25 arasında fazla aldığını düşünürsek yaklaşık olarak 4000 TL ile 5000 TL arasında bulunduğu bölgeye göre değişmekle birlikte maaş almaktadır.

Büyükşehir itfaiye maaşları – Yoğunluğun en fazla olduğu bölgelerde maaşları yüksektir. Müdür, amir, ekip şefi, on başı ve er olmak üzere bölümlere ayrılmaktadır. Vardiyalı sisteme göre çalışır. Ortalama en düşük maaşı 2800 TL alırlar.

İtfaiye er maaşları – En alt seviye itfaiyeci çalışanıdır. Yaygınları ilk müdahale eden kişidir. 2680 TL civarında maaş almaktadır. Daha fazla detay için aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

Örneğin ufak bir ilçede yer alan itfaiye amiri bu rakamların daha altına maaş alırken Yoğunluğun yüksek olduğu ilçelerde amirler bu şekilde yüksek maaş almaktadırlar. Tabii çalışma yoğunluğu ve yaptığı iş bakımından bu maaşları ne kadar düşük olduğunu söylemekte yarar var. Canları pahasına aldıkları görevi başarılı tamamlamak, yangını söndürmek operasyonu başarıyla gerçekleştirmek için çalıştıkları aşikârdır.

İbb itfaiye maaşları – Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yapan itfaiyeci personeldir. Burada çalışanların maaşları yukarı belirtmiş olduğumuz gibi 2800 TL civarındadır. Fakat kadrolu personel olduğunu unutmayınız.

İtfaiye müdürü maaşları – Müdürler genel durumdan sorumlu kişidir. İtfaiye personellerini genel koordine etmek, herhangi vuku bulunan olaylarda bilgilendirme ve yönetme gibi işlevleri vardır. 5 bin TL civarında maaşları vardır.

İtfaiye onbaşı maaşı – Normal çalışan itfaiyeci personelden %8 civarında fazla almaktadır. Örneğin aynı birimde görev yapan 2700 TL civarında maaş alan personelden 216 TL fazla alarak 2916 TL civarında maaş almaktadır.

Sözleşmeli itfaiye maaşları – Kadrolu personellerden ortalama %10 ile %20 arasında düşük maaş alırlar. Genellikle 2 ya da 3 senelik sözleşme statüsünde çalışırlar. Büyük çoğunlukla ya sözleşmelerin sonunda ya da 5. senenin sonunda kadroya giriş yaparlar. Tabi kadroya alınmaları tamamen Belediye Başkanın insiyatifindedir.

Bir önceki yazımız olan Belediye Başkanı Maaşları başlıklı makalemizde belediye başkanı aylık maaşı, belediye başkanı maaş bordrosu ve belediye başkanı maaşı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kadrolu İtfaiyeci Maaşları

Aktif Maaş

2680 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

80 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2760 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap