Kamu Arkeolog Maaşları

Kamu Arkeolog Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kazı çalışmaları ile bilinene arkeologlar ne kadar maaş alıyor. Tarihimizi aydınlatmak için çeşitli çalışmalarda bulanan arkeologlar günümüzde en çok merak edilen mesleki grubu oluşturuyor. Geçmiş medeniyetlerin yaşam tazında tutunda dini inançlarına kadar her şeyin delillere dayalı olarak ortaya konulması arkeologlar tarafından yapılmaktadır. Tarihimize önemli katkıları bulunana arkeologlar, geçmişte birden fazla medeniyete ev sahipliği yapan güzel Anadolu’muzun tarihine önemli katkılarda bulunmaktadır. Diğer ülkelere bakılarak tarihi daha geniş ve kökü olan Türkiye’de arkeologlara verilen önem oldukça fazla. Bu önemin bir yansıması olarak 2017 arkeolog maaşlarına uygulanan zamma bir göz atalım. %3’lük zam ile yüzü gülen arkeologların çalışma saatleri ve imkanları da sanıldığı kadar yorucu olmuyor. Arkeolog maaşlarında belirleyici asıl etmen hizmet yılı olmakla birlikte evlilik ve çocukluluk durumu da maaşları etkileyen diğer faktörler arasında karşımıza çıkıyor. Arkeologların çalışma ortamları ve kurumları değişiklik göstermektedir. Arkeolog alımları ise 2016 yılında diğer yıllara nazaran artış göstermiş, arkeologların çalışan şartları hafifletilmeye çalışılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Kamu Arkeolog Maaşları

Aktif Maaş

3172 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

95 TL (%3) 01.01.2017 itibariyle

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

3267 (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap