Kamu Mühendis Maaşları

Kamu Mühendis Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kamu en yüksek mühendis maaşları bilgisini verilecektir. Memur maaşları Temmuz 2016 ve Ocak 2017 zam oranları belirlendi. Sendikalar ile Hükümet adına Kamu-İş arasında imzalanan zamlara göre Temmuz 2016 yılı için %5, Ocak 2017 için %3 zam verilmiştir. Konumuzda, devlet mühendis maaşları üzerine bu zamlar eklenmiştir. Yine bu çalışanların içerisinde kamu işçi mühendis maaşları gösterilmiştir.

Kamu Kurumları Mühendis Maaşları

Kamu kurumları çalışan mühendislerin bir kısmı merkezi atama sistemi ile göreve başlarken (ÖSYM), diğer bir kısmı ise işçi statüsü (İŞKUR) ataması sağlanıyor. Merkezi atama sisteminde iş başı yapan personel 657 sayılı memur statüsünü kazanırken, işçi olarak çalışan mühendisler ise atandığı kuruma bağlı olarak gerekli (4857 gibi) sayılı kanuna göre görev yapmaktadır.Burada tüm kamuda yer alan mühendis kadrosunda olan personellerin maaşlarını kuruşu kuruşuna hesaplayacağız.

Kamu bilgisayar mühendis maaşları ? Bilgisayar mühendisleri kamunun çeşitli yerlerinde görev alırlar. Bilgi işlem sistemleri veya skada otomasyon sistemi gibi diyebiliriz. Bunun yanında 657 sayılı devlet memuru kadrosunda olan mühendis ek göstergeler ile ortalama 3200 TL maaş alırken, işçi statüsünde olan aynı mühendis 3500 TL civarında maaş almaktadır. Yine bu maaşa yakın alan kamu hastaneler birliği mühendis maaşları da bu şekildedir.

Kamuda yeni ayrılan bir emekli ise ödemiş olduğu prim gün sayısına göre emekli maaşı alır. Buna göre; 7 bin iş günü üzerinden emekli olan kamu mühendis emekli maaşı 2260 TL civarındadır. (Memur) Emekli olduğu zaman memurlar aktif maaşlarından %50’ye yakın kesinti yaşanmaktadır. Fakat ayı statüde olan işçi mühendis kamudan emekli olduğu zaman maaşların (aktif) %25 %30 civarında kesinti olarak emekli maaşını alır.

Kamu personeli mühendis maaşları yukarıda belirtmiş olduğumuz zamlar dahilinde net tutarı almaktadır. Aynı şekilde bu maaşlar dahilinde; kamu inşaat mühendis maaşları, kamu ihale kurumu mühendis maaşları, kamu makine mühendis maaşları, Türkiye kamu hastaneleri mühendis maaşları, tüm kamu kurumları mühendis maaşları, kamu uzman mühendis maaşları, kamu en yüksek mühendis maaşları ve kamu sektörü mühendis maaşları vermiş olduğumuz rakamlara yakındır.

Merak ettiğiniz konuları yorum bırakarak öğrenebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Endüstri Mühendisi Maaşları başlıklı makalemizde endüstri mühendisi maaşı, endüstri mühendisi ne kadar maaş alır ve endüstri mühendisleri maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap