Kara Hava Jandarma Deniz Astsubay Maaşları

Kara Hava Jandarma Deniz Astsubay Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Genel Kurmay Başkanlığı bünyesine bağlı olarak görev yapan Kara Astsubay Maaşları, Hava Astsubay Maaşları, Jandarma Astsubay Maaşları ve Deniz Astsubay Maaşları hakkında bilgilendirme yazımızı dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz. Askeriye de astsubaylık mesleğini icra eden kahraman askerimizin aldıkları maaşlar ne kadar olsa da azdır. Eminiz ki, bu meslek para uğruna değilde, vatan sevgisinden dolayı yapılıyor. İnsanların hep aklında bu mesleklerle ilgili bazı soruları vardır. Acaba zor mu ? Görevi nasıl olur ? Maaşları ne durumda gibi sıralayabiliriz. Yazımıza konu olan maaşlar ilgili aşağıda ki dipnotu dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye edebiliriz. Ayrıca kademe ve derece göre de maaş sorgulaması yapmak istiyorsanız mutlaka burada ki linki incelemeniz yarar vardır. Maaşların belirlenmesi bir kriter vardır. Çalışan personelin evli ya da bekar olması, çalıştığı yer (doğu – batı – Kıbrıs gibi) komando tazminatları, aldığı eğitim (lisans) ve rütbesi (astsubay çavuş – kıdemli başçavuş) gibi sıralayabiliriz. Burada saydıklarımız unutulmaması gereken ilk konular arasındadır. Ayrıca geçici görevlendirmeler ile ekstra olarak günlük harcırah da alınabilir.

Astsubay kara, deniz, hava ve jandarmanın yanında bando astsubay da vardır. Astsubay bando maaşları da bilgi olarak yer almaktadır. Verdiğimiz bilgi tablosunda astsubayların başlangıç aylık maaşları yer almaktadır. Fakat unutulmaması gereken ilk konu %5 ile %7’lik maaş sapmaları olabilir. Aylık vergi dilimleri Ocak ayına göre düzenlemiştir. Ocak ayın %15 vergi dilimi Aralık ayına kadar %27’ye kadar çıkabilmektedir. Yani Ocak ile Aralık arasında %12’lik vergiden dolayı maaşın düştüğünü belirtelim.

Astsubay Maaşları Ne Durumda

Kara Astsubay Maaşları – 2712 TL (Ocak 2016)

Hava Astsubay Maaşları – 2806 TL (Ocak 2016)

Jandarma Astsubay Maaşları – 2786 TL (Ocak 2016)

Deniz Astsubay Maaşları – 2865 TL (Ocak 2016)

Bando Astsubay Maaşları – 2845 TL (Ocak 2016)

Dipnot : Yukarı yer alan maaş bilgileri, astsubay çavuş (göreve yeni başlayan) personel maaşıdır. Makale yer aldığı gibi bazı farklılıklardan ötürü %5 ile %7 arasında fark olmakta, ayrıca Ocak ile Aralık maaşları arasında vergi diliminden dolayı %12’lik kayıp olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Astsubay Üstçavuş Maaşları başlıklı makalemizde astsubay üstçavuş aylık maaş, astsubay üstçavuş kaç para ve astsubay üstçavuş maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. ozan dedi ki:

    canını ortaya koyarak vatanı koruyanlara verilen maaşa bakarmısınız şaka gibi en az 3500 den başlamalı ohal görevinde olanlarda tazminatı 1200 değil 2500 üzerinden değerlendirilmeli polislere yapılan kıyaklar askerlerede yapılsın hepsi evladımız ama büyük haksızlık var ayrıca askerin görevi bin kat daha zor görüyoruz polisleri heryerleri göbek olmuş durumda rahatlıklarından

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap