Katip Maaşları Ne Kadar

Katip Maaşları Ne Kadar

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Adli kurumlarda son yıllara gelindiğinde katip ihtiyacı oldukça artmış ve buna bağlı olarak katip alımları da son yılın en büyük patlamasını yaşamıştır. Katip maaşları adliyede çalışan memur maaşlarına paralele olarak artmakta ve bu artışın en büyük nedeni olarak gösterilen enflasyon oranlarına giderek artmaktadır. Katip maşları 2016 yılına gelindiğinde diğer meslek grupları içerinde zam oranı normal değer aralıklarında kabul edilmişi ve çalışma olanakları ve mesai imkanlarına bakılarak maaş artışında bulunulmuştur. Katip olmak isteyenlerin ilk yapmaları gereken şeyin kamu personeli seçme sınavında yeterli puan alarak katiplik için özel olarsak açılan sınavlara başarılı performans sergilemeleri olacaktır. Bunu gerçekleştiren her adayın o yılki katip alımlarına bağlı olarak alımı gerçekleşecek ve kademeli bir şekilde maaş artışına tabi tutulacaktır. Katip maaşı denildiğinde memur maaşlarına paralel olarak düşünülmesi son derece yerinde bir tahmin olmakla birlikte maaş miktarlarını da aşağı yukarı aynı olacağı tahmin edilmektedir. Katip maaşları ne kadar soruna kesin bir yanıt bulunmasa da katiplerin maaşlarında memnun oldukları araştırmalarca kabul edilen gerecekler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan İmam Maaşları başlıklı makalemizde imam maaşı, imam maaşları ve imam maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirim eklenmemiştir.Maaşlar sözleşmeli personele göre farklılık gösterebilir.

Katip Maaşları Ne Kadar

Aktif Maaş

2351 TL

Verilen Zam

117,55 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15

Asgari Geçim İndirimi

123,53 TL

Toplam Ele Geçen

2592,08 TL

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap