Kaymakam Maaşları

Kaymakam Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Validen sonra en yetkili kişi olarak kaymakam karşımıza çıkıyor. İlçe genelinde yasalara uyulma ve yasaların uygulanması kaymakamın denetimi altındadır. Kaymakam validen aldığı emirleri eksiksiz yerine getirmek ve kamu kurumları arasında bir bağ kurularak iletişim sağlanmasından sorumludur. İlçe genelinde yapılan kutlama ve milli törenlerde yer alarak kurum başkanlığını üstlene kaymakamlar üst düzey eğitim almış kişilerden seçilmektedir. Kaymakamlarda arasındasın gereken bir diğer özellik ise hitap ve konuşma becerisinin son derece gelişmiş olması olacaktır. Yoğun iş temposu sonunda kaymakam maaşları ise en çok merak edilen soruların içinde karşımıza çıkıyor. 2016 kaymakam maaşları ocak ayı zammı olan %4’lük miktarla 5.920 lira olarak karşımıza çıkıyor. Kaymakam maaşı hizmet yılına, kaymakamını evli ve çocuklu olmasına göre değişiklik göstermektedir. Hizmete yeni başlamış bir kaymakam yaklaşık olarak 4,590 lira ile göreve başlayacaktır. İlçe genelinde düzenin ve huzurun sağlanması için önemli bir konumda yer alan kaymakamların 2017 yılı maaş zammı oranları 3 + 3 şekilde hükümet ile memur sen sendikaları arasında imzalanan anlaşma ile belirlendi.

Bir önceki yazımız olan Mübaşir Maaşları başlıklı makalemizde adalet bakanlığı mübaşir maaşları ne kadar, adli mübaşir maaşları ve bayan mübaşir maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

En yüksek kaymakam maaşıdır. En düşük kaymakam maaşı ise, 4,590 TL'dir.

Kaymakam Maaşları

Aktif Maaş

5.920 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

296 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

6216 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap