Kimya Öğretmeni Maaşları

Kimya Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kimya dersi son zamanların en önemli dersidir. Kimya öğretmeni maaşlarına bakıldığında ise diğer öğretmen maaşlarına bakıldığında ise diğer öğretmeler den pek bir farklılık olmadığı anlaşılmış ve fen bilimlerine olan ilginin artması ile kimya öğretimi alımı hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Kimya dersi fen bilimleri içinde en çok dikkat gerektiren dersler arasında olup sınamalarda soru bölümünün önemli bir kısmını içinde barındırmaktadır. Kimya öğretmeni olmak isteyen kişilerin ne çok merak ettiği konular içinde kimya öğretmeni maaşları ne kadar sorusu olup bu soruların yanıtları için hazırlamış olduğumuz yazımız sizlere yol gösterici olacaktır. Kimya öğretmeni olmak isteyenlerin öncelikle fen edebiyat fakültelerinde kimya eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bundan sonra yapacakları tek şey kpss sınavı ile atanmak olacaktır. Ardından kimya öğretmenliğine başlayacak ve öğretmenlik mesleğinin para için yapılabilecek mesleklerden olmadığının farkına varacaktır. Öğretmenlik son derece kutsal bir meslek olup içinde öğretme aşkı bulunmaya kişilerin yapabileceği tarzda olmadığını belirtmek isteriz. Eğer kimya öğretmeni olmak istiyorsanız işinizin aşkı olmayı denemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Fizik Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde fizik öğretmeni maaşı, fizik öğretmeni maaşı 2016 ve fizik öğretmeni maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Göreve yeni başlayan 9/1 derecesine sahip öğretmen maaşıdır. Asgari geçim indirimi eklenmiştir. Bekar 123.5 TL

Kimya Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2.321 TL (Temmuz 2015)

Verilen Zam

133,96 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2455 TL (Ocak 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap