Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Kuran kursu öğreticisi hocası maaşları hakkında daha fazla bilgiyi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim-i öğretmek çok gurur verici bir duygudur. Din görevlilerinin yapmış oldukları işlerin gereği olarak hem onurlu bir görevi icra ediyorlar, hem de ahiretleri için çaba göstermiş oluyorlar. Din hocası maaşları memur zamlarıyla ilgili olarak Temmuz 2016 yılı için %5 oranında belirlenmiştir. Kuran kursu hocasının yapmış olduğu görevleri kısaca yazarsak isek; Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim-i öğretmek, duaların öğretilmesi, temel din görevlerinin öğretilmesi ve diğer dini vecibelerin yerine getirilmesi konusunda bilgi vermek diyebiliriz. Hoca din konusunda çok bilgili olması gerekmektedir. Allah’ın yasaklarını iyi bir şekilde anlatmalı, hadis, sünnet ve fıkıh konularında uzman olması gerekmektedir. Zaten Diyanet İşleri Başkanlığı direk olarak KPSS puanı atama yapmaz, bu puana göre sıralama yapar ve elemeler yaparak bilgi kişileri kuruma kazandırmayı hedefler. Kurs hocası olabilmek için en az ilköğretim mezuniyeti yeterlidir.

Kuran Kursu Maaşları

Eğitimin son derece ileri düzey olması gerekir. Din hakkında bilgi verirken, kesinlikle yanlış olmaması gerekir. Gelelim, maaşlar hakkında net bilgilere…

Kuran kursu öğreticiliği maaşları ne kadar sorusuna en net yanıtı aşağıda tablo da bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken husus, derece ve kıdem yılı farkı olacaktır. 20 senelik bu işi yapan bir hoca ile yeni işe başlayan bir hoca arasında maaş farkı vardır. Ortalama yıl başına 10 TL ile 20 TL arasındadır. Kısa bir örnek vermek gerekirse; 20 senelik bir kuran kursu öğreticisi maaşı, yeni başlayan ile 200 TL ile 400 TL arasında en az fark bulunmaktadır. (Aynı eğitimlere sahip, lise-lise gibi)

Vekil kur’an kursu öğreticiliği maaşları ise normal çalışan hocadan 100 TL ile 200 TL düşük almaktadır. Örnek vermek gerekirse; 2500 TL maaş alan bir hocanın vekillik yapması durumda 2300 – 2400 TL arasında maaş almaktadır. (Aynı eğitime sahip ve asgari geçim indirimi aynı olması gerekir.) Yine kadrolu olarak diyanet kuran kursu öğreticiliği maaşları en az 200 TL daha fazla almaktadır. Sözleşmeli kur’an kursu öğreticisi maaşları arasında fark ise en az 300 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Kurumlara Göre Maaşlar 2017 başlıklı makalemizde kurumlara göre işçi maaşları, kurumlara göre mühendis maaşları ve kurumlara göre teknisyen maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Önlisans Kuran Kursu Hoca maaşıdır. Asgari geçim indirimi bekar çalışan göre eklenmiştir. Net maaşdır.

Kuran Kursu Öğreticisi Maaşları

Aktif Maaş

2788 TL (Temmuz 2016)

Verilen Zam

83 TL (%3)

Vergi Dilimi

%20 (Temmuz 2016)

Toplam Ele Geçen

2871 TL (Ocak 2017)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap