Laborant Maaşları

Laborant Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Laborantlar hayvan sağlığın korunması ve ağırlıklı olarak evcil hayvanların beslenme barınma ve buna benzer ihtiyaçlarını sağlanması adına gerekli işlemlerden sorumlu, üst düzeyde eğitim görmüş kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çalışma ortamları ve görevleri gereği son derece dikkatli olmaları gereken laborantlar, hayvanlardan kaynaklı oluşabilecek sorunları önceden tespit ederek başta kendi sağlığı olmak üzere diğer insanların ve hayvanların sağlığı gözetmelidir. Hayvan sağlığının korunması adına önemli bir yerde olan laborantların maaşları ise tartışmalara açıktır. Laborantlar iki yıllık ön lisans eğitimlerini tamamladıkları takdirde devlet kurumların ve özel sektörde i bulma imkanına sahiptir. Devlet bünyesinde çalışmaya başlayan laborantların maaşları kademeli olarak artırılacaktır. Ayrıca diğer sağlık çalışanları gibi döner sermaye ile maaşlarında bir miktar artışında gözlendiği laborantlar aylık en düşük 1.500 lira maaş almaktadırlar. Günümüz şartlarında özel sektörde çalışmak isteyen laborantların maaşları ise çalıştıkları bölge ve laborant ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Laborant maşaları 2016 yılında gerek özel sektör gerekse devlet çalışanları arasında pek fazla değişiklik göstermemiştir. Özel sektörde çalışan laborantlar avantajları ise işi yoğunluğunun fazla olduğu bölgelere yönelmeleri olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ebe Maaşları başlıklı makalemizde ebe maaşı, Ebe maaşları ve ebe maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Ortalama Laborant Maaşları bilgisi yer almaktadır. Asgari geçim indirimi bekar üzerinden hesaplanıp, eklenmiştir. (AGİ Bekar - 123.5 TL)

Laborant Maaşları

Aktif Maaş

2385 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

120 TL (%5)

Vergi Dilimi

-

Toplam Ele Geçen

2504 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  
  1. Ayşe dedi ki:

    bu ay kredi kartı borcum fazla geldi acaba maaşı erken alabilir miyim. teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap