Lise Öğretmeni Maaşları

Lise Öğretmeni Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Lise öğretmenleri liselerde okutulan ders branşlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Mesleki, fen ve Anadolu Lisesi ayrımı yapılmaksızın lise eğitim sisteminde okutulan beli başlı dersler vardır. Bu derslerin öğrenciler tarafından alınması için başarılı öğretmenleri ihtiyaç oluyor. Liselerde temel matematik ve geometri bilgisi, edebiyat ve dil anlatım, tarih, coğrafya, biyoloji, kimya, fizik ve İngilizce değişmeyen ve okutulması zorunlu derslerin başında yer alıyor. Lise öğretmeni maaşları ise öğretmenin ders sayısı ile orantılı bir artış göstermektedir. Lise öğretmenleri temel eğitime destek veren ilkokul öğretmenlerine göre daha fazla maaş almaktadır. Lise eğitimin daha geniş ve karmaşık olduğundan ilkokullara göre daha fazla ders saati içermekte bununda maaşlara ek olarak yansıdığını söylemek doğru olacaktır. Lise öğretmeni maaşları öğretmenin hizmet yılı ile de doğru orantılıdır. Hizmet yılı artan öğretmenlerin maaşlarındaki artış ve aile geçim indirimleri de ona hizmet yılına göre farklılık gösterecektir. Evli ve çocuk sahibi lise öğretmenleri bekarlara göre daha fazla maaş alıyor. Lise öğretmeni maaşlarında çocuk sayısı arttıkça belli oranlarda artışlar dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Yüzme Öğretmeni Maaşları başlıklı makalemizde yüzme, yüzme hocası maaş ve yüzme maaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Lise öğretmenin ortalama maaşıdır. Ek ders hariçtir.

Lise Öğretmeni Maaşları

Aktif Maaş

2598 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

130 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2728 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap