Makinist Maaşları

Makinist Maaşları

Türkiye'nin en büyük maaş sitesidir. Güncel bilgiler için sitemizi sürekli takip ediniz.

Makinist tren kullananlar verilen genel isimdir. Makinist olmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorular içinde makinist maaşları ne kadar yatmakta ve bu yazımızda siz değerli okurlarımızı aydınlatmak adına yazılmıştır. Makinist maaşları 2016 yılını gelmesiyle birlikte artış göstermiş ve yeni yapılan demir yollarının artmasıyla makinistler olan ihtiyaç ve makinistlerin çalışma süreleri uzatılmaya çalışılmıştır. Çalışma saatleri uzayan makinistlerin dolaylı yoldan maaşlarında da bir artış söz konusu olmuş ve bu artış insanları makinist olmaya iten en önemli nedenlerin başında karşımıza çıkmıştır. Makinistlerin çalışma koşullarına bakıldığında son derece rahat ve bir o kadar da kolay olduğu söylentileri halk arasında oldukça yaygındır. Ülke genelinde genişleyen tren raylarına bağlı olarak ülkenin makinistler olan ihtiyacı artmış ve buna bağlı olarak da makinist alımlarında hızlanmalar ve sayıca artış kendini göstermiştir. Makinist olmak için yapılması gerek ilk şey sınavlara katılıp makinistlik eğitim almaya hak kazanmanız olacaktır. Makinist maaşları diğer sektördekiler oranlar bir tık fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bir önceki yazımız olan Katip Maaşları Ne Kadar başlıklı makalemizde katip maaşı, katip maaşları ve katip maaşları 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Maaş Düzeltme Formu

Yanlış olduğunu düşündüğünüz maaş bilgisi için bu formu kullanınız

Asgari geçim indirimi eklenmiştir. (Bekar - 123.5 TL) Ayrıca makinistler uzun yola gittiği zaman km başına farklı ücret alırlar. Örneğin aylık 500 km yol giden bir makinist, ortalama 125 TL farklı ücret alır.

Makinist Maaşları

Aktif Maaş

2389 TL (Ocak 2016)

Verilen Zam

120 TL (%5)

Vergi Dilimi

%15 (Ocak 2016)

Toplam Ele Geçen

2508 TL (Temmuz 2016)

Burada verilen maaşların %5'lik sapma payları vardır. Asgari geçim indirim bekar kişiye göre hesaplanmıştır. Hesaplamalarda brüt ücret dikkate alınmamıştır. Vergi dilimi yukarı belirtilmiştir. Kişinin aylık gelirine göre maaşlarda vergi diliminden dolayı ortalama %5 ile %12 arasında civarında bir düşüş yaşanmaktadır. En düşük çalışma grubuna göre hesaplamalar yapılmıştır. Ziyaretçilerin bu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.
Sponsor Bilgiler

Devlet Çalışanları Maaşları
Memur Maaşları   Öğretmen Maaşları   Doktor Maaşları   Polis Maaşları   Akademik Maaşları   Devlet Kurumları Maaşları   Belediye Çalışan Maaşları   Sağlık Çalışan Maaşları   Banka Çalışan Maaşları  
Mesleki Çalışan Maaşları
Mühendis Maaşları   Tekniker Maaşları   Teknisyen Maaşları  
Özel Sektör Maaşları
Özel Güvenlik Maaşları   Market Maaşları   Şoför Maaşları   Genel Meslek Maaşları  
Hayatın İçinden Maaşlar
Emekli Maaşları   Popüler Meslek Maaşları   Üniversite Bölümü Maaşları  
Editörün Tavsiyesi
Haber - E Devlet  Başvurular   Blog yeni   Kamu İş İlanları  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Akıllı Linkler

Bilgi

İnternet sitemizde 2016 - 2017 yıllarına ilişkin net maaş tutarlarını inceleyebilirsiniz. Sorumluluk reddi için lütfen diğer bağlantıları inceleyiniz.

Sosyal Medya

facebook twitter tumblr gplus feed sitemap